← Історія та етнографія (за грудень 2019 р.)
< Попередня книга Наступна книга >

Бібліографія

Киркевич В. Г. История Киева / Виктор Геннадиевич Киркевич ; худож.-оформ. Е. А. Гугалова. – Харьков : Фолио, 2017. – (Библиотека киевлянина) .

Кн. 2 : Киев литовско-польский. – 2019. – 393, [1] с. : ил.

Анотація

Друга книжка проекту «Історія Києва» має назву «Київ литовсько-польський». Вона розповідає про найменш відомий читачеві період історії України, коли значна частина наших земель входила до складу спочатку Великого князівства Литовського, а потім Польщі. Автор докладно, із залученням історичних матеріалів, пояснює, чому російська, а потім і радянська історіографія замовчувала події того часу.

При цьому Віктор Киркевич підкреслює, що не тільки ослаблена і після втрати державності через навалу монголо-татар Русь тоді потребувала сильного захисника, яким і стало в XIV столітті Велике князівство Литовське, а й саме князівство виграло від цього об’єднання, бо на його еліту величезний вплив справила руська культура, писемність і православ’я.

І звичайно, непідробний інтерес у читача викличе докладна і водночас захоплююча розповідь про життя Києва і його мешканців у цей період.