← Історія та етнографія (за грудень 2019 р.)
< Попередня книга Наступна книга >

Бібліографія

Золотухін А. І. Апокрифологія історії України / Анатолій Іванович Золотухін ; пер. Т. В. Іванко. – Миколаїв : Швець В. М., 2018 .

Т. 1 : Таємниці "Слова о полку Ігоревім". (Довідник прихованих текстів першоджерел Київської Русі). – 2018. – 429, [2] с. : іл., табл.

Анотація

Книга є першим томом «Довідника прихованих текстів першоджерел Київської Русі» багатотомного видання «Апокрифології історії України». Апокрифологія – нова наука, яка займається виявленням і вивченням прихованих текстів у відомих науці стародавніх першоджерелах – лапідарних і текстових пам’ятниках античності, християнства та Київської Русі. Виявлено, що «Слово» є єдиним джерелом, де в алегоричній формі надано ключ до розгадки таємних віршів в стародавніх джерелах. Тут представлено методику читання прихованих текстів та коротку історію її створення.

У книзі доведено, що «Слово о полку Ігоревім» виконано в жанрі світського богослужіння, тобто світський зміст вкладено в форму богослужіння. Показано, що текст пам’ятника може бути представлений у формі всенощного дбання та візантійського канону.