← Історія та етнографія (за грудень 2019 р.)
< Попередня книга Наступна книга >

Бібліографія

Грабовський С. Убити Сталіна, інакше його міфи вб'ють нас : соціальна міфологія "найкращого друга фізкультурників" і його послідовників / Сергій Грабовський ; ред. О. Бондаренко. – Київ : Стилос, 2019. – 502 с.

Анотація

Книга присвячена соціально-історичній міфології, яка цілеспрямовано формувалася в Україні пропагандистськими та каральними органами в часи сталінізму і постсталінізму та продовжує формуватися зараз за допомогою російських мас-медіа й тих ЗМІ України, власники яких тією чи іншою мірою є адептами «русского мира». Вплив цієї міфології на свідомість і підсвідомість українських громадян істотно гальмував, гальмує і гальмуватиме, а часом і відкидатиме назад процеси формування модерної нації та становлення демократичної європейської Української держави.

Книга містить чимало дискусійних положень, вводить у сферу громадського дискурсу низку нових концептів, покликаних пояснити та прояснити чинну українську ситуацію, і може бути рекомендована науковця учителям, студентам, усім тим, хто небайдужий до перспектив розвитку країни.