← Історія та етнографія (за грудень 2019 р.)
< Попередня книга Наступна книга >

Бібліографія

Кущинський А. А. Закарпаття в боротьбі : (зб. спогадів, свідчень, док. та поезій) / Антін Андрійович Кущинський ; передм. Вахтанг Кіпіані ; заг. ред. Ярослав Іляш. – Перевид. зі змін. та скор. – Київ : УВС ім. Ю. Липи, 2019. – 190, [1] с.

На основі змісту кн. спогадів А. Кущинського "Закарпаття в боротьбі", вид-во Ю. Середяка, Буенос-Айрес, Аргентина, 1981. – З нагоди 70-ї річниці Карпат. України та 5-ї річниці Революції Гідності .

Анотація

Книга перевидається з нагоди знакових ювілейних дат в історії українського державотворення — 80-ї річниці Карпатської України та 5-ї річниці Революції Гідності. Збірка містить унікальні і маловідомі спогади Антіна Кущинського — підполковника Армії УНР та командира Гуцульського коша Карпатської Січі, свідчення та поезії інших учасників боротьби за Карпатську Україну, зокрема Василя Ґренджи-Донського, автора «Пливе кача по Тисині» — реквієму за убієнними активістами Революції Гідності, які увійшли в історію під назвою «Небесна сотня». Рекомендується шкільній та студентській молоді, працівникам освіти та культури, громадським активістам та широкому колу читачів, які цікавляться розвитком патріотичного руху в Україні.