← Історія та етнографія (за травень 2019 р.)
< Попередня книга Наступна книга >

Бібліографія

Три розмови про Україну / Філарет, Василь Шкляр, Микола Вересень ; упоряд. і передм. В'ячеслав Кириленко. – Харків : Книжковий Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2018. – 285, [1] с., [24] с. вкл. іл.

Анотація

Під однією обкладинкою зібрано три відверті розмови з видатними українцями про знаменні події в історії України (від боротьби за відновлення української держави 80-90-х рр. ХХ століття до російсько-української війни на Донбасі). Це не просто сухі факти, це багатогранна розповідь з автобіографічними елементами та унікальними світлинами, що раніше ніде не публікувалися. Це діалоги з людьми, які у своїй царині доклали багато зусиль для становлення України.

Розпочинається книжка бесідою з Патріархом усієї Руси-України Філаретом про розвиток церкви після здобуття Україною незалежності, порушено гостру тему стосунків Київського й Московського патріархатів. Ви довідаєтеся про відносини Предстоятеля з владою, архієреями церков та впливовими світськими людьми.

Легендарний український письменник Василь Шкляр ділиться думками про літературний процес у контексті політики, про те, як і чому формується новий архетип українського Героя, а ще розповідає про свою позалітературну діяльність та особисте життя. Третя розмова - це інтерв’ю популярного журналіста і телеведучого Миколи Вересня з відомим українським політиком В’ячеславом Кириленком про три українські революції 1990, 2004 і 2013-2014 років; це незаангажовані свідчення та відповіді на складні запитання, що хвилювали та хвилюють українців.

Історико-бібліографічні матеріали рекомендовано передусім учням старших класів, студентам, викладачам історії, бібліотечним працівникам та всім, хто відчуває інтерес до історії та хоче житии у вільній, щасливій країні.