← Історія та етнографія (за травень 2019 р.)
< Попередня книга Наступна книга >

Бібліографія

Гриценко О. А. Президенти і пам'ять : політика пам'яті президентів України (1994-2014): підгрунтя, послання, реалізація, результати / Олександр А. Гриценко ; Ін-т культурології Нац. акад. мистецтв України ; ред. Н. Гончаренко. – Київ : К.І.С., 2017. – 1135 с., [24] с. вкл. кольор. іл.

Анотація

Міждисциплінарне дослідження формування, практичного втілення та прямих наслідків політики у сфері історичної пам’яті, що здійснювалась у період, коли президентами України були Л.Кучма, В.Ющенко, В.Янукович ( із принагідними екскурсами в ранішні часи). Шляхом контент-аналізу офіційних документів цієї політики (укази та розпорядження президентів, постанови Верховної Ради та уряду, виступи і звернення) та дискурсивного аналізу їх аргументації з’ясовано явно визначені цілі, ідеологічні засади, тематичні й політичні пріоритети державної політики пам’яті, її інструментарій. На базі широкого масиву джерел проаналізовано також практичну реалізацію поставлених президентами завдань, оцінено її наслідки та суспільну рецепцію.

У праці запропоновано цілісну методологію вивчення й оцінювання державної політики пам’яті, ґрунтовану на методах аналізу суспільної політики, дискурсивного аналізу, й на методі «стратегічних дилем» культурної політики.

Видання розраховане на культурологів, політологів, політичних аналітиків, фахівців з державного управління та гуманітарної політики.