← Історія та етнографія (за січень 2019 р.)
< Попередня книга Наступна книга >

Бібліографія

Рев'якін С. Історія запорізьких в'язниць 1806–2016 рр. / Степан Дмитрович Рев'якін ; вступ. сл. Володимир Мелюхов. – Запоріжжя : Дніпровський металург, 2017. – 816, [1] с. : іл., табл., портр.

Анотація

В книзі широко показано, як живуть, а то й доживають свого віку, злодії, грабіжники, розбійники, убивці «людських душ», у тому числі, так названі «довічники», як багато з них кається, скуштувавши невільницьких «харчів», «перековується» на порядних людей. Також читач дізнається, як мучилися (у повному розумінні цього слова) у казематах, тюремних замках, концтаборах царського, комуністичного і німецько-фашистського режимів політичні в’язні й борці за свободу. Цілком правдиво, розповідають у своїх спогадах в’язні про їхнє перебування в минулих і сьогоднішніх тюрмах, слідчих ізоляторах і колоніях.

В книзі не обійдена осторонь тема про щоденну важку й нерідко небезпечну працю співробітників пенітенціарної служби у справі перевиховання злочинців.

Розрахована ця «Історія….» на широке коло читачів-істориків, науковців та студентів навчальних юридичних закладів, усіх громадян.