← Історія та етнографія (за вересень 2018 р.)
< Попередня книга Наступна книга >

Бібліографія

Проців О. Р. Історія мисливської зброярської галузі Галичини середини ХІХ – початку ХХ століття : монографія / Олег Романович Проців. – Івано-Франківськ : Фоліант, 2017. – 185 с.

Анотація

У монографії проілюстровано напрями діяльності львівських мисливських та ремісничих товариств другої половини ХIX початку ХХ століття. Автором встановлено, що вони лобіювали перед органами державної влади та виробниками виготовлення якісної мисливської зброї.

Праця розглядає організацію виробництва, ремонту та продажу мисливської вогнепальної зброї в Галичині, а саме у Львові, Золочеві, Тарнові та Рожнятові, аналізує економічні, соціальні та політичні чинники, які впливали на розвиток зброярської галузі.

Також у монографії йдеться про правове регулювання виробництва, торгівлі та набуття власності на мисливські види зброї. Проаналізовано законодавство, що регулювало механізми виробництва зброї у Галичині як у мирний, так і у воєнний період.

Автор у своєму дослідженні захопив і народну культуру Галичини, що торкалась вивчення мисливських вірувань на полюванні з використанням вогнепальної зброї. Описано відношення мисливців до обрядів, звичаїв та ворожіння, що стосувались «підвищення» ефективності мисливської зброї під час її використання на полюванні.

Всіх зацікавлених даною темою запрошуємо до бібліотеки ближче ознайомитись із працею прикарпатського науковця, головного спеціаліста Івано-Франківського обласного управління лісового та мисливського господарства: