← Всесвітня література (за червень 2018 р.)
< Попередня книга

Бібліографія

Рой А. Бог Дрібниць : роман / Арундаті Рой ; пер. з англ. Андрій Маслюх. – Львів : Вид-во Старого Лева, 2018. – 424, [3] с.

Анотація

Індійська письменниця, яка пише англійською. Лауреат Букерівської премії 1997 року за роман «Бог Дрібниць», що приніс авторці світове визнання. Книжка була перекладена більш ніж 42 мовами й опублікована накладом понад 8 млн. примірників. У 2017 році вийшов другий художній роман письменниці – «Міністерство найвищого щастя». Окрім літературної діяльності, є громадською активісткою, займається правами людини та охороною навколишнього середовища.

Події розгортаються в південноіндійському штаті Керала, у мальовничому, але й грузькому світі невеликого містечка на берегах могутньої ріки. У світі каст, традицій, комуністичного руху, занедбаної краси та понівечених людських доль. На тому строкатому тлі Амму, розлучена молода матір двох близнюків, Рахелі та Ести, повернулася до батьківського дому і якось уночі покохала чоловіка, якого її діти любили удень. І порушила основоположні закони функціонування тамтешньої громади. І була покарана, разом зі своїми дітьми.