← Всесвітня література (за червень 2018 р.)
< Попередня книга Наступна книга >

Бібліографія

Вайлд О. Портрет Доріана Ґрея : роман, п'єси / Оскар Вайлд ; пер. з англ. Ростислав І. Доценко ; передм. та примітки Ростислав І. Доценко ; худож.-іл. Л. Д. Киркач-Осіпова ; худож.-оформ. Г. В. Кісель. – Харків : Фоліо, 2017. – 396, [2] с. : іл. – (Шкільна бібліотека української та світової літератури).

Анотація

Оскар Вайлд (1854–1900) – англійський драматург, поет, прозаїк, есеїст, критик. Яскрава знаменитість пізнього Вікторіанського періоду, лондонський денді, він був визнаний британцями найдотепнішою людиною. Це один із найпарадоксальніших умів в історії людства, недарма Вайлда прозвали «королем життя», «Принцом Парадоксів».

Єдиний роман письменника – «Портрет Доріана Ґрея», створений у рекордно короткий термін – за три тижні, приніс авторовi карколомний успіх і скандальну славу. Головний герой – юнак, наділений неймовірною красою. Милуючись своїм портретом, Доріан висловлює бажання, щоб портрет старів, а він завжди залишався молодим. З тих самих часiв жодної зморшки не з’являлося на вічно юному обличчі джентльмена Ґрея, який жив у пороці й розпусті, а старів і вмирав його портрет. Але за все треба платити…