← Конкурс. Номінаційний список 2018 (за травень 2018 р.)
< Попередня книга Наступна книга >

Бібліографія

Фаріон І. Д. Мовний портрет Івана Пулюя : (за листами мислителя) / Ірина Дмитрівна Фаріон ; Нац. ун-т "Львівська політехніка" ; наук. ред. В. В. Німчук. – Львів : Вид-во Львівської політехніки, 2017. – 215 с.

Анотація

Перед вами книжка про мовно-політичний світогляд та мовну практику видатного науковця-фізика та перекладача Біблії українською мовою Івана Пулюя (1845-1918), яка написана на основі нещодавно виданих листів і публіцистики мислителя. Богослов і фізик, мовознавець і підприємець, суспільний діяч і електротехнік, вічний perpetuum mobile, української національної ідеї у всіх царинах життя – від родини до науки та суспільного укладу. Людина, що засвітила Європу в прямому й переносному значенні слова. Його гуманітарне світло через перший переклад молитов українською мовою пробило шлях до сакрального стилю нашої мови: це дало крила найвищого польоту в майбутнє. Щойно тепер, за 100 літ від дня відходу І. Пулюя у вічність, відкриваємо сторінки його життя як неспинну боротьбу за правду: «Де правда, там мусить бути побіда» (Іван Пулюй).

Рекомендовано якнайширшому колові читачів: фізикам, математикам, філологам, історикам, філософам, культурологам, психологам, духівництву та всім спраглим на розв’язання сучасних складних завдань за допомогою історичного минулого.