← Література з природничо­наукової тематики (за листопад 2017 р.)
< Попередня книга

Бібліографія

Природа острова Хортиця : колективна монографія / кол. авт.: С. Г. Охріменко, О. Р. Шелегеда, Г. О. Карпенко та ін. ; Нац. заповідник «Хортиця», Комунальний заклад «Запорізький обласний центр туризму і краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді» Запоріз. обл. ради. – Вип. 2. – Запоріжжя : Дніпровський металург, 2016. – 199 с.

Дивіться в електронному каталозі ОННБ

Анотація

Ця монографія розглядається як етап аналізу флористичних і фауністичних даних, які відомі як за літературою і колекційними зразками, так і на основі матеріалів наукових архівів та досліджень авторів останніх років. У виданні представлені систематичні списки флори вищих судинних рослин, ліхенофлори, макроміцетів, ентомофауни, іхтіофауни, батрахофауни, герпетофауни, орнітофауни, теріофауни острова Хортиця та прилеглої до нього акваторії р. Дніпро, що входять до складу Національного заповідника «Хортиця».

Матеріали інвентаризації будуть використані при підготовці клопотань, щодо надання території о. Хортиця та прилеглої до нього акваторії природоохоронних статусів різного рангу (об’экту всеєвропейської Смарагдової мережі, водно-болотного угіддя міжнародного значення, тощо).