До 120-річчя Миколи Хвильового

До 120-річчя від дня народження та 80-річчя від дня смерті відомого українського прозаїка, поета, публіциста Миколи Хвильового (М.Г.Фітільова – 1893-1933) 12 грудня 2013 р. в головному читальному залі ОННБ розгорнуто книжкову виставку – «Талант надзвичайний і суперечливий».

Книжкова виставка присвячена життю й творчості цій самовідданій, героїчній людині, яка усе своє життя присвятила Україні. «Невже я зайвий чоловік тому, що люблю безумно Україну?» (М. Хвильовий)

Виставка складається з 4-х розділів.

Перший, ретроспективний – «Вже стали раритетами: прижиттєві видання М. Хвильового», у якому представлені твори Миколи Хвильового, що побачили світ у період 1920-1930 рр.

У другому розділі книжкової виставки видання творів М.Г.Хвильового кінця 1980 – початку 1990 рр., що повернулися до читачів після заборони. Він має 2 підрозділи – «Реабілітовані історією: повернення творів М. Хвильового у вітчизняну культуру» та «Його безсмертна слава: твори М. Хвильового, видані за межами України».

«Розтерзана, але вічна слава: вітчизняні видання творів М. Хвильового у ХХІ ст.» - таку назву має третій розділ даного експозиційного ряду. Він цікавий також для викладачів середніх навчальних закладів, для школярів, які вивчають творчість М.Г.Хвильового в рамках шкільної програми з української літератури. У цій частині виставки можна переглянути останні видання творів письменника, що знаходяться у фонді бібліотеки: сучасні видання шкільних посібників української літератури з інформацією про письменника, біографічні матеріали та довідниково-енциклопедичну літературу про М.Г.Хвильового.

Останній, четвертий розділ під назвою «Талант, що прагнув до зірок. Сучасні дослідження творчості М. Хвильового», розкриває біографічні та творчі таємниці Хвильового, розповідає про тернистий життєвий шлях цієї легендарної людини, яка в умовах нелюдяної, тоталітарної системи заплатила своїм життям за ідею служіння національній культурі, своєму народу.

Для учнів 11 класу ЗОШ № 17 огляд виставки проводить Анна Темнюк, співробітник відділу зв’язків з громадськістю та реклами

 

Окремі видання творів М.Г.Хвильового, представлені на виставці

 

Хвильовий М.Г. Легенда. – К., 1929. – 45 с.

Хвильовий М.Г. В очереті. Солонський яр: Оповідання. – Харків: «Шлях освіти», 1924. – 48 с. 

Хвильовий М.Г. Оповідання. – Харків, Одеса: Молодий більшовик, 1932. – 47 с.

Хвильовий М.Г. Вибрані твори: навчальний посібник / Упор., передм. та прим. О.П. Ткаченко. – К.: Грамота, 2006. – 496 с.

Хвильовий М.Г. Вибрані твори / Микола Хвильовий. – К.: Смолоскип, 2011. – 1038 с.

Українська література : підручник для 11 класів загальноосвітніх навчальних закладів / За заг. ред. Г.Ф. Семенюка. – К.: Освіта, 2011. 416 с.

Сучасний новітній довідник школяра. Гуманітарні дисципліни. – Донецьк: ТОВ «Глорія Трейд», 2012. – 560 с.

Створено: 13.12.2013
Переглядів: 2220
© 2020 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.