«Між часом і морем». Презентація

5 грудня 2013 р. в ОННБ відбулася презентація нової книги письменника, редактора журналу «Кур’єр Кривбасу», лауреата Національної премії ім. Т.Шевченка Григорія Гусейнова «Між часом і морем. Колекція невигаданих історій» (К., 2013). У презентації взяли участь письменники, історики, журналісти, краєзнавці, бібліотекарі, учнівська молодь.

Представляючи автора, заступник генерального директора ОННБ, заслужений працівник культури України Ольга Бельницька нагадала, що цьогоріч Григорій Гусейнов у стінах нашої книгозбірні в рамках виставки-форуму «Українська книги на Одещині» презентував свій роман «Повернення в Портленд», що стало яскравою подією форуму. Сьогодні, по праву Григорія Джамаловича можна вважати не тільки партнером, але й великим другом бібліотеки. Письменнику запропоновано взяти участь у наступній, ювілейній, вже XV виставці-форумі. (На фото: Григорій Гусейнов, Ольга Бельницька, Микола Палієнко).

Це вже п’ята презентація нової книги Григорія Гусейнова в Одесі за останні кілька днів. Попередні відбулися в ОНУ ім. І.І.Мечникова, ПНПУ ім. К.Д.Ушинського, Українському домі. Нажаль, книга не потрапила на цьогорічний Форум видавців у Львові.

Презентація в Одесі, в ОННБ закономірна. «Протягом сорока років я користувався фондами бібліотеки, приїздив до Григорія Дем’яновича Зленка. Бібліотека – це шматочок мого власного життя. Працюючи над книгою, головним для мене було знайти правильну інтонацію. Коли тобі шістдесят три, то це повинна бути повільна розмова», - пояснив письменник. Окремі розвідки нашого відомого дослідника, Григорія Зленка (який більше сорока років віддав бібліотеці), також послужили підґрунтям до написання книги, побудованій на біографічному матеріалі з життя яскравих людей, так чи інакше пов’язаних із Одесою: історика Аполлона Скальковського, родички Тараса Шевченка, Єфросинії Варфоломіївни, родини Велигорських, Леоніда Андреєва та ін.

Книга з філософічно-багатозначною назвою – «Між морем і часом», викликала велике зацікавлення в істориків. «Це, водночас, і художній і історичний твір, – наголосив Тарас Гончарук. – Він охоплює період в житті Хаджибею-Одеси від 18-го по 20-е століття. У ньому час і географія єдині. Як правило, дослідники займаються якимось певним історичним періодом, а тут вони органічно поєднані». 

«Моє життя пов’язане з Одесою, я одеситка, але продовжую пізнавати наше місто з цього твору», – зізналася Ганна Єфимова, яка на момент презентації вже встигла придбати і ознайомитися з новою книгою відомого письменника. У своєму емоційному виступі співробітник «Горьківки» назвала автора «справжнім, прекрасним одеситом», і на знак поваги та пам'ять про зустріч подарувала йому свої праці, присвячені письменникам «Розстріляного відродження».

  

Поет і журналіст Анатолій Глущак звернув увагу на особливості творчого методу Григорія Гусенова, який збирає інформацію, мандруючи нашим краєм. Степ змінюється, втрачає річки і озера, і, нажаль, зменшується присутність українського фактору.

«Подібна презентація – це більше, ніж реклама книги, це популяризація розуму. Ця книга спонукає до узагальнень», - переконаний декан історичного факультету ОНУ ім. І.І.Мечникова В’ячеслав Кушнір

Письменник Микола Суховецький визначив ідею нового твору Гусейнова в «екології рідної землі, свого народу», підкресливши дуже сильний його історичний аспект. На думку виступаючого, книги Григорія Гусенова розраховані, перш за все, на сучасну інтелектуальну еліту України.

В оформленні обкладинки використаний твір одеського художника Сергія Савченка (на фото), виконаний у характерному для митця стилі абстрактного експресіонізму. Картина асоціюється з південним краєм та перегукується з екзистенційною назвою нової книги.

Активну участь у зустрічі з письменником взяли студенти історичного факультету ОНУ ім. І.І.Мечникова та учні Гімназії № 1, які приємно вразили Григорія Гусейнова зрілістю і змістовністю запитань. Найбільш активні з них отримали від Григорія Джамаловича окремі номери літературного журналу «Кур’єр Кривбасу» з автографом головного редактора.

Григорій Гусейнов висловив побажання у майбутньому провести також творчу зустріч з допитливими гімназистами в стінах їхнього закладу.

На фото внизу: учні й студенти під час спілкування з автором

 

 

 

 

  

 

 

Ведуча заходу, завідувач відділу громадськості і реклами Тамара Кухарук. З нагоди презентації нової книги Григорія Гусейнова, співробітники відділу підготували книжково-ілюстративну виставку «Знать, від Бога і голос той, і ті слова ідуть меж люди!», яка дає досить повне уявлення про літературну діяльність Г.Д.Гусейнова як письменника, редактора та секретаря НСПУ.

Світлини на пам'ять. Вгорі: Григорій Гусейнов з учнями Гімназії № 1 та організаторами презентації Анною Темнюк і Людмилою Худенко (на фото внизу)

Створено: 06.12.2013
Переглядів: 1795
© 2020 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.