Клуб цікавих зустрічей

21 листопада 2013 р. тема «Клубу цікавих зустрічей» була присвячена проблемі гуманного і відповідального ставлення до «братів наших менших» - бездомних тварин, що живуть на вулицях міста. Гостями зустрічі були пан Герд Фішер (Бонн, Німеччина) – керівник проектів Німецького союзу захисту тварин, член спостережної ради, у супроводі Ірини Наумової – директора центру «Притулок для захисту і допомоги бездомним тваринам» (6-й км. Овідіопольської дороги).

 

 Герд Фішер (у центрі) під час зустрічі. Крайня зліва Ірина Наумова, крайня справа, організатор зустрічі Анжела Алексеєва

Вже не вперше ОННБ проводить заходи на захист бездомних тварин – проблема, яка стоїть нині перед любим мегаполісом пострадянських країн. Нажаль, в період тоталітаризму, коли цінність людського життя була нівельована, не могло йти мови про цивілізованого вирішення захисту бездомних тварин. Ганебною була практика «будок», в яких бузувірськими, садистськими методами намагалися вирішити проблеми зменшення популяції бездомних тварин. Про те, який шок пережив він особисто, і його країна Німеччина, дізнавшись про те, що подібне можливе в європейському місті Одесі, в Україні, йшлося в емоційному виступі пана Герда Фішера. У свій час члени німецької делегації зіштовхнулися з великими труднощами в отриманні дозволу на відвідування подібних «будок».

Було прийнято рішення розробити і впровадити в Одесі проект по зменшенню числа бездомних тварин як це прийнято в Німеччині і ЄС. З місцевою владою велась справжня боротьба щодо закриття «будки» і організації центру захисту тварин. Паралельно була розроблена професійна програма по вирішенню проблеми надпопуляції бездомних тварин у місті шляхом стерилізації.

Не дивлячись на бюрократичні перепони та брак співчуття цьому починанню у тодішньої влади (кінець 1990-х), вдалося отримати ділянку під забудівлю майбутнього центру. 19 травня 2005 р. в Одесі було відкрито один із найбільших у Сх. Європі центрів – «Притулок для захисту та допомоги бездомним тваринам». На благоустрій центру було витрачено 2,5 млн. євро, зібраних жителями Німеччини, членами та волонтерами Німецького союзу захисту тварин, простими громадянами.

Одеський центр займає 6,3 га упорядкованої території, з вольєрами для тварин, ветклінікою, що має сучасне обладнання, стерилізаційним відділенням. Створено більш як 30 робочих місць для місцевих жителів (ветлікарі та техперсонал). Центр утримується винятково на кошти Німецького союзу захисту тварин. Тимчасовий притулок у центрі знайшли бл. 400 собак і 200 кішок. Найближчим часом буде розширюватися «Кішкин дім», оскільки захист цих тварин вирішується не так успішно, як собак. Пан Фішер також був розчулений тим, як в Одесі прості жителі люблять тварин і піклуються про них.

Собаки і кішки є невід’ємною частиною обліку нашого міста, але їх чисельність повинна регулюватися цивілізовано.

Догляд за тваринами є питанням етики. Сучасна людина, згідно загальноприйнятим європейським нормам, повинна бережливо і гуманно ставитися до усього живого, виховувати населення в традиціях любові і піклування.

Також пан Фішер зізнався, що йому особисто дуже гірко визнавати, що притулок, подарований місту Німецьким союзом захисту тварин, постійно піддається необґрунтованим нападкам, пишуться надумані, брехливі заяви, наклепи. Створюють несприятливу атмосферу і порушують нормальний режим роботи також безкінечні перевірки. Це важко пояснити, адже вони прийшли з місією добра і допомоги місту, його жителям та тваринам. За час роботи притулку чисельність бездомних тварин в Одесі скоротилася майже втричі.

В бібліотеці Герд Фішер знайшов своїх однодумців і прихильників

Незважаючи на подібні ускладнення і штучні перепони, Німецький союз захисту тварин має намір і далі продовжувати свою благодійну діяльність і допомагати одеситам у розв’язанні існуючих проблем.

Гість ознайомився із виставкою літератури про тварин із фонду ОННБ «Ми відповідальні за тих, кого приручили». вона включала історичні документи ХІХ –початку ХХ ст. про товариства захисту тварин в Одесі. Герд Фішер також відзначив, що це чудово і символічно, що подібні питання підіймаються розглядаються в стінах старинної публічної бібліотеки. пан Фішер був розчулений теплою атмосферою і доброзичливістю зустрічі, інтелігентністю аудиторії, що підвищує на загал імідж закладу.

Улюбленець бібліотекарів чотиримісячний кіт «Дусік» шукає доброго господаря

Директор центру Ірина Наумова запросила усіх бажаючих на празник – День відкритих дверей, який відбудеться 22 грудня 2013 р. Це буде свято для дітей та дорослих із пригощанням, клоунами, екскурсіями територією притулку.

В завершення зустрічі Герд Фішер подарував бібліотеці журнали, які випускає Німецький союз захисту тварин, буклети, диски з фільмом.

Експонати виставок

Створено: 26.11.2013
Переглядів: 1421
© 2020 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.