До Дня української писемності та мови

6 листопада 2013 р. в ОННБ відбулася презентація книжково-ілюстративної виставки «Прекрасна наша мово – ти є коштовний скарб народу». У презентації взяли участь літературознавці, журналісти, викладачі і студенти ПНПУ ім. К.Д.Ушинського, бібліотекарі.

Під час презентації. Справа-наліво: Валентина Колесникова, Юрій Работін, Тетяна Ананченко, Володимир Сподарець

 Йшлося про лексичне та образне багатство української мови, проблеми, пов’язані з її повноцінним функціонуванням як в нашому регіоні, так і Україні в цілому. Значна увага виступаючих була приділена проблемам викладання української мови в навчальних закладах, збереженню її чистоти, мовній культурі, а також психологічним проблемам – не толерантного ставлення до державної мови, проявам ксенофобії тощо. У цьому контексті змістовними і цікавими були виступи літературознавця і педагога Володимира Сподарця, культуролога і журналіста Тетяни Ананченко та ін.

Цікаву літературно-пісенну композицію представили студенти 1-5 курсів ПНПУ ім. К.Д.Ушинського: «Поезія, прислів’я, приказки про українську мову».

Не так давно минуло 40 днів як пішов із життя талановитий журналіст і поет, директор Одеського державного обласного радіо Володимир Невмитий. «Ми свідомі відповідальності донести до молоді це ім’я. Його не повинні забути, - сказала у своєму виступі Тетяна Ананченко».

Тепло згадували про Володимира Ілліча й інші учасники зустрічі, зокрема його колега, голова ООО НСЖУ Юрій Работін. Останній нагадав, що заслуги Володимра Невмитого високого оцінені державою. 16 листопада 2013 р. він мав отримати звання «Заслуженого журналіста України». На жаль, не судилося. Нагадаємо, Володимира Ілліча не стало 5 вересня 2013 р.

До Дня української писемності і мови було підготовлено дві виставки: «Чистіша від сльози вона хай буде: достойні поборники чистоти української мови» та «Прекрасна наша мово – ти є коштовний скарб народу». Їх огляд провела один із організаторів заходу Валентина Колесникова.

Програма

ФОТОРЕПОРТАЖ

Створено: 07.11.2013
Переглядів: 1080
© 2020 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.