До 100-річчя від дня смерті відомої української поетеси

До 100-річчя від дня смерті відомої української поетеси, громадського діяча Лесі Українки з 18 липня  по 2 серпня 2013 року в ОННБ ім. М.Горького триває виставкова акція «Лесиними стежками».

У ході акції відбулися такі заходи:

18 липня було відкрито книжкову виставку «Подорож до моря», на якій представлені цікаві дослідження життя та творчості Лесі Українки вітчизняних літературознавців, зокрема книги:

Кочерга С.  Культурософія Лесі Українки. Семіотичний аналіз текстів / С.О.Кочерга. – Луцьк, 2010. – Див. електрон. каталозі

Мірошниченко Л. Леся Українка : Життя і тексти / прередм. М.Коцюбинської. – К., 2011. Див. електрон. каталозі 

Леся Українка : Доба і творчість : зб. наук. пр. і матеріалів: у 3-х т. / упорядник  Н.Г.Сташенко. – Луцьк, 2009.Див. електрон. каталозі 

та інші.

Нові наукові дослідження вітчизняної Лесиніани

Окремим розділом виділені видання, що висвітлюють перебування Лесі Українки в Грузії: в Тбілісі, Телаві, Кутаїсі та Хоні, де поетеса провела останні роки свого життя (Бабишкин О. Леся Украинка в Грузии. – Тбилиси, 1953.)

Значним є розділ, що представляє одеське лесезнавство, зокрема дослідження відомого літератора Г.Д.Зленка; краєзнавця і культуролога Т.П.Ананченко та професора ОНУ ім І.І.Мечникова, доктора філологічних наук Н.П. Малютіної, яка, до речі передала на виставку з власної книгозбірні нове видання:

Левченко Г. Міф проти історії; Семіосфера лірики Лесі Українки. – К.,1013.


Доктор філологічних наук, професор ОНУ ім. I.I.Мечникова Н.П.Малютіна (на фото справа) передає на виставку видання з власної книгозбірні

22 липня розгорнуто експозицію «До тебе, Україно, струна моя перша озветься: рідкісні та перші видання Лесі Українки у фондах ОННБ ім. М.Горького», де представлені унікальні екземпляри: прижиттевих видань  її творів : збірка «На крилах пісень», що вийшла у Львові в 1892 році накладом авторки (!) та збірка « Думи і мрії», видана також у Львові у 1899 році.

Прижиттєві видання Лесі Українки з фонду відділу рідкісних та раритетних видань ОННБ ім. М. Горького

30 липня бібліотеку відвідали представники грузинського культурно-освітнього центру «Іверія» в Одесі. Лекцію «Леся Українка і Грузія» присутнім прoчитала Колесникова В.І., провідний бібліотекар відділу зв’язків з громадськістю і реклами ОННБ ім. М.Горького. Гості ознайомилися з книжковими виставками, підготовленими з приводу пам’ятної дати.

Представники грузинського культурно-освітнього центру «Іверія»

Впродовж акції тривали числені радіо-огляди літератури з фондів бібліотеки про творчість та життя Лесі Українки, її перебування в Одесі.

Створено: 31.07.2013
Переглядів: 2541
© 2020 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.