До 75-річчя Роберта Стуруа

З 30 липня в ОННБ ім. М. Горького експонується виставка «Талант національний у сяйві загальнолюдських цінностей: до 75-річчя від дня народження відомого грузинського режисера Роберта Стуруа».

Відвідувачам пропонується познайомитись з унікальними документами (програмки театральних вистав, світлини) з приватних колекцій театрознавців Одеси, що дасть можливість більш глибоко осягнути творчість майстра сцени, торкнутися чарівного світу його вистав.

Під час огляду виставки

Авторка проекту Анна Темнюк пропонує перегляд вистав і кінострічок за участі Р.Стуруа в Інтернет-центрі ОННБ

Експозиція складається з двох розділів:

«Заручені творчістю: родина і друзі Роберта Стуруа». У представлених матеріалах простежується традиція творчої спадкоємності в родині грузинського режисера, зокрема увагу читачів привернуть альбоми його батька – відомого грузинського художника Роберта Івановича Стуруа. Цікаво буде дізнатися про взаємини та співпрацю режисера з відомими творчими особистостями –К.Райкіним, О.Калягіним, Й.Райхельгаузом, Б.Ступкою, К.Зануссі та іншими.

У другому розділі – численні публікації, за допомогою яких можна спробувати розкрити феномен «Театру Роберта Стуруа»: це і перші рецензії на його юнацькі його роботи, на виступи всесвітньо відомого грузинського театру ім. Ш.Руставелі, в якому Р.Стуруа тривалий час був головним режисером, на постановки на сценах інших театрів - «Et Cetera», «Сатирикон», навіть Большого театру, де режисер здійснив  постановку  опери  П.І.Чайковського «Мазепа». Цікава робота Р.Стуруа і в зарубіжних театрах: мистецтву  режисера аплодували в Аргентині, Франції, Польщі та інших країнах.

У творчому доробку режисера варто окремо виділити брехтівську лінію: вистави «Кавказьке крейдяне коло», «Добра людина із Сичуані», що згодом стала своєрідним символом театру ім. Шота Руставелі. Неперевершені і шекспірівські постановки: «Річард ІІІ», «Король Лір» (Тбіліський державний театр ім. Шота Руставелі); «Гамлет» (театр Сатирикон ім. Аркадія Райкіна), «Шейлок» (московський театр Et Cetera), в яких творчість режисера досягла особливих вершин, зміцнився творчий альянс з відомим художником Георгієм Алексі-Місхішвілі та композитором Гією Канчелі.

Спектаклі Р.Стуруа завжди насичені світлом, добром, духовністю, мають високий художній рівень. В інтернет-центрі ОННБ ім. М.Горького користувачі можуть переглянути записи вистав відомого грузинського режисера, збагативши свій внутрішній світ яскравою зіркою на ім’я «Театр Роберта Стуруа».

Створено: 29.07.2013
Переглядів: 946
© 2020 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.