Енциклопедія сучасної України. Анонс

В рамках проведення Всеукраїнської виставки-форуму «Українська книга на Одещині» 6 червня о 14.00 в ОУНБ М. С. Грушевського (вул. Троїцька, 49/51) відбудеться презентація 12-го тому Енциклопедії Сучасної України (К., 2013) за участі в. о. директора Інституту енциклопедичних досліджень НАН України М.Г.Желєзняка.

Енциклопедія Сучасної України (ЕСУ) – це багатотомне енциклопедичне видання (алфавітна енциклопедія) про Україну в усіх вимірах від початку XX століття до сьогодення. Енциклопедія подає цілісний образ новітньої України в подіях, інституціях, установах, родах діяльності, поняттях, персоналіях. Охоплює всі сфери життя в Україні, відображає сучасні погляди на історичні події та постаті. Специфіка ЕСУ полягає в тому, що в ній переважає сучасний матеріал, особлива увага приділяється явищам, процесам, поняттям, що характеризують добу державної незалежності України. Завданням видавців стало інтерпретувати усе нове, що з’явилося в житті суспільства, і включити його в багатющу, справді грандіозну картину реальної України в усіх аспектах – політичному, ідеологічному, етнічному, економічному, науковому, культурному, літературному, мистецькому, релігійному, спортивному тощо – причому на рівні всіх регіонів, що особливо важливо з огляду на активізацію регіонального життя в усіх вимірах.

Авторами ЕСУ є провідні фахівці Національної академії наук України, галузевих академій, науковці вищої школи, мистецтвознавці, краєзнавці, науковці діаспори. Серед авторів – всесвітньовідомі дослідники, визнані авторитети у своїй галузі, і молодь, яка лише починає шлях у науці, однак демонструє якісно нові підходи, розкуте мислення та глибоку ерудицію.

ЕСУ неодноразово посідала чільні місця у всеукраїнському рейтингу «Книга року», отримала низку дипломів, зокрема у 2003р. стала лауреатом Загальнонаціональної програми «Людина року» у номінації «Культурний проект року».

ФОТОРЕПОРТАЖ

Створено: 30.05.2013
Переглядів: 1328© 2020 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.