На допомогу шкільним бібліотекам

Під час зустрічі в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку»

12 та 13 грудня 2012 р. бібліотека приймала у своїх стінах шкільних бібліотекарів із Одеси та Одеської області. Відповідно до Угоди з Одеським обласним інститутом удосконалення вчителів ОННБ ім. М. Горького чотири рази на рік проводить дводенні заняття на допомогу шкільним бібліотекам.

Цього разу, незважаючи на непогоду, нас відвідали бібліотекарі шкіл Одеси, Ізмаїла, Кілії, Роздільнянського, Татарбунарського, Любашівського, Овідіопольського та Кодимського районів.

Програма першого дня занять передбачала виступи та консультації провідних фахіців ОННБ, які розповідали про історію та сьогодення національної наукової бібліотеки, ділилися досвідом впровадження інноваційних технологій, знайомили з бібліотечними фондами.

Заступник генерального директора з наукової роботи Ліна Арюпіна (на фото) порушила питання технічної оснащеності шкільних бібліотек, можливості виходу в Інтернет, комплектування фондів, залучення читачів. На жаль, лише одна з двадцяти шкільних бібліотек має Інтернет, чотири оснащені комп'ютерами. Однак і за цих умов бібліотекарі роблять все для того, щоб надавати учням оперативну і якісну інформацію, необхідну для навчального процесу.

Завідувач відділу літератури іноземними мовами та міжнародних проектів Наталя Диба розповіла слухачам, як завдяки міжнародним проектам розширюються можливості ОННБ: працюють зал сучасної французької літератури, німецький читальний зал в “Баварському домі” та інформаційно-ресурсний центр “Вікно в Америку”. У приміщенні останнього й відбувалися заняття.

Яскрава доповідь завідувачки сектора “Закордонне українство” відділу обслуговування користувачів Ганни Єфімової  - “Історія України очима діячів діаспори”, не залишила байдужим жодного з присутніх. Кожна книга, як і кожна людина, має свою долю. За допомогою книги воскресають імена тих, кого намагалися викреслити з нашої пам'яті протягом багатьох десятиліть. Бібліотекарі отримали в подарунок бібліографічний покажчик “Книги і долі», присвячений пам’яті українських літераторів - жертв більшовицького терору в Україні 1930-х років, упорядником якого є Ганна Іванівна.

Провідний методист науково-методичного відділу Тетяна Біла провела психологічне тестування, за результатами якого з'ясувалося, що більшість шкільних бібліотекарів – творчі люди, які легко йдуть на контакт.

Про те, що нового в роботі шкільних та дитячих бібліотек світу, розповіла провідний бібліотекар науково-методичного відділу Дарія Дейч. Вона провела цікавий та динамічний огляд видань з бібліотекознавства та бібліотечної справи. Особливу увагу шкільних бібліотекарів привернув збірник “Сучасний бібліотечний урок”, який пропонує проведення заходів на різні теми у шкільній бібліотеці.

Завідувач відділу обмінно-резервного фонду Тетяна Багатова запропонувала слухачам поповнити свої шкільні бібліотеки виданнями з обмінно-резервного фонду ОННБ.

У другий день занять завідувач відділу обслуговування користувачів Людмила Буряченко та інші працівники ОННБ провели для шкільних бібліотекарів екскурсію відділами бібліотеки. Гості були вражені унікальністю фондів ОННБ, ознайомилися зі структурою бібліотеки, представленими у відділах тематичними виставками та виставкою нових надходжень, охоче спілкувалися з працівниками різних відділів «Горьківки».

Досвід проведення занять з підвищення кваліфікації для шкільних бібліотекарів показує, що вони стимулюють розвиток та поповнюють скарбничку знань і тих, хто вчиться, і тих, хто навчає.

Створено: 18.12.2012
Переглядів: 1485© 2019 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.