Привітання ветеранів

Ветерани війни – співробітники бібліотеки Марія Гайко і Анатолій Ободовський

9 травня 1945 року назавжди ввійшло в історію як День Перемоги у найбільшій і найкривавішій війні на нашій планеті, у якій загинуло близько 60 млн. осіб. Україна, яка була найбільшою ареною бойових дій, втратила щонайменше 10 млн. людей (40-44% від загальних втрат СРСР). О 6 годині ранку про перемогу над гітлерівською Німеччиною сповістив по радіо диктор Юрій Левітан. Тому 9 травня вважається Днем Перемоги, хоча воєнні дії тривали ще не один місяць. Статус державного свята День Перемоги одержав тільки в 1965 р. До цього 9 травня було звичайним робочим днем, який офіційно не відзначали. 

У часи воєнного лихоліття працівники Бібліотеки на фронті і в тилу боролися з підступним ворогом. Багато з них загинули у боях, інші, ризикуючи життям, берегли культурний спадок у зоні окупації. Пам’ять про ці драматичні і героїчні роки і нині бережуть їх діти та онуки. З кожним роком, щоденно колишні фронтовики покидають цей світ. Їх подвиг – це заповідь нащадкам любити, берегти, а якщо потрібно, і захищати свою Батьківщину.

Під час вітання: Ольга Ботушанська, Ольга Бельницька і Лідія Жукова

Напередодні 67 річниці Дня Перемоги над німецько-фашистськими загарбниками у Бібліотеці відбулися урочистості, присвячені цій події. Колеги та гості привітали наших старійшин – учасників бойових дій Анатолія Івановича Ободовського, провідного інженера з ОП і Марію Степанівну Гайко, начальника служби оправи і реставрації книг АГЧ. Хвилиною мовчання присутні вшанували колег-ветеранів війни, яких вже, нажаль, немає серед нас. 

Під час виступу хору “Фронтові побратими”

Зі словами привітання та подяки до ветеранів звернулися генеральний директор ОННБ, заслужений працівник культури України, повний кавалер ордена княгині Ольги Ольга Ботушанська, заступник генерального директора, заслужений працівник культури України Ольга Бельницька, а також наш почесний гість - Лідія Жукова, зав. сектором легалізації правової роботи та правової освіти Одеського міського управління юстиції. Під час офіційної частини заходу відбулося вручення подарунків ветеранам великої Вітчизняної війни і громадянам-дітям війни - працівникам ОННБ ім. М.Горького. 

Святкову, піднесену атмосферу зібрання посилив виступ хору ветеранів війни і праці Суворовського району м. Одеси «Фронтові побратими» (худ. керівник - Мосійчук Олександр Устимович), у виконанні яких звучали популярні фронтові та українські народні пісні. 


Експонати виставки

Увазі присутніх та читачам бібліотеки був представлений виставковий проект “Велика Вітчизняна війна очима ХХІ століття”:

- Книжкова виставка “Пам’ятай цей день крізь віки: до 67-ї річниці Великої Перемоги»

- Фотовиставка “Завжди у бойовому строю” (фотохудожник Наталя Коротка)

- Виставки фронтової кореспонденції з фондів ОННБ ім. М.Горького та Одеського історико-краєзнавчого музею «Листи та долі» та з приватної колекції зав. відділу неврології ГКБ №10 В’ячеслава Захаровича Скоробрехи «Фронтові листи»

- Виставка періодичних матеріалів (наукових робіт) “Велика Вітчизняна війна (1941-1945рр): Слово сучасного науковця»

- Книжкова виставка  “Книги – дарунки Сюзанни Саварі-Полідорі, французької художниці, Почесної громадянки м. Одеси, лауреата Галереї почесних благодійників Одещини «Люди щедрих сердець»

Колектив бібліотеки висловлює щиру подяку Одеському історико-краєзнавчому музею та журналісту Валентині Іллівні Сурниній за безкорисливо надані до експозиції матеріали.


Створено: 08.05.2012
Переглядів: 2993© 2020 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.