Конкурс читацьких відгуків «КНИГОЛЮБ-2024» стартував!

27 квіт­ня 2024 ро­ку втри­на­дця­те стар­ту­вав кон­курс чи­та­цьких від­гуків «Кни­го­люб». Ця да­та обра­на не­ви­пад­ко­во і при­у­ро­че­на від­крит­тю чи­таль­них залів Одесь­кої місь­кої пуб­ліч­ної біб­ліо­те­ки (нині — ОННБ), яке від­бу­лось са­ме цьо­го дня 1830 ро­ку.

banner-2024.jpg

Творчий марафон започатковано 2011 року в Одеській національній науковій бібліотеці за підтримки громадської організації «Ротарі клуб “Одеса-Рішельє”» з метою популяризації книги та читання і спрямований на підтримку активності читачів бібліотеки, на оцінку якості нових вітчизняних видань та визначення їх рейтингу серед користувачів. До уваги учасників конкурсу читацьких відгуків щороку пропонуються книжкові новинки, які виходять у видавництвах України і є переможцями різноманітних престижних конкурсів і літературних рейтингів. Кожна з представлених книг заслуговує на увагу, вирізняється актуальністю теми, змісту, ілюстративним оформленням, оригінальністю дизайну та поліграфічного виконання. Перелік видань представлено на сайті ОННБ, однак і учасник може подати рецензію на вітчизняну книжкову новинку за власним вибором.

У суботу, 27 квітня, зал відділу рідкісних видань та рукописів найстарішої публічної книгозбірні України був сповнений світлими посмішками від зустрічей з давніми та добрими друзями: партнерами та спонсорами, колегами міських бібліотек, слухачами мовно-літературної вітальні «Дивослово», постійними і новими учасниками конкурсу.

3.jpg 4.jpg

Уже третій рік поспіль конкурс проходить у складних воєнних умовах. Проте наш конкурс «Книголюб» засвідчує, що українці читають сучасну якісну літературу, а молодь цікавиться новинками вітчизняного книговидавництва! Так, минулоріч у конкурсі взяло участь 117 конкурсантів, четверо з яких відзначено преміальними відзнаками. Переможцями конкурсу стали двоє військових: Євген Леоненко – молодший сержант 1-ї окремої бригади спецпризначення ім. І. Богуна та Дмитро Ільїн – лейтенант 22-ї ОМБр. Тож колектив ОННБ впевнений у необхідності організації та проведенні цього просвітницького партнерського проєкту.

Захід розпочався із музичного вітання талановитих дітей з Мистецької школи 1 ім. Е. Гілельса м. Одеса (директор - Марина Русяєва).

5.jpg 6.jpg

Учасники події вшанували пам'ять загиблих українців у російсько-українській війні хвилиною мовчання.

7.jpg

Ведуча заходу Галина Владимирська детально розповіла про умови участі в конкурсі та наголосила, що в цьому сезоні учасникам пропонується два списки літератури, на які писатимуться відгуки:

  1. СПИСОК КНИГОЛЮБ-2024 – перелік авторів, видань, які стали переможцями українських та зарубіжних премій, відзнак і рейтингів;
  2. Письменники, які загинули на війні в 2022-2023 роках
  3. Краща книга виставки-форуму 2023

8.jpg 9.jpg 10.jpg

1.jpg 2.jpg

Із вітальним словом до присутніх звернулася генеральний директор ОННБ, голова оргкомітету конкурсу, заслужений працівник культури Ірина Бірюкова: «Одеська національна наукова бібліотека вже 195 років є продовжувачем давніх традицій популяризації книги та читання» – зазначила пані Ірина, - ­«бібліотекар сьогодні це – промоутер книги та читання, який наближає книжку до читача, робить це онлайн і офлайн, у будні та свята…».

11.jpg

Ірина Бірюкова розповіла про ідею створення конкурсу читацьких відгуків у 2011році, яку завзято підхопили ротарійці. Конкурс спочатку передував Всеукраїнській виставці-форуму «Українська книга на Одещині», його підсумки оголошувались під час проведення виставки-форуму. Проте змінювалися формати проведення, конкурс, який носив назви «Дебют», пізніше – «Замовте слово про книгу», змінив назву та тривалість проведення.

З теплими словами вдячності директор ОННБ звернулася на адресу бібліотечних інституцій, які підтримують проєкт, сприяють залученню читацьої спільноти - Одеської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. М. Грушевського (директор - Юліана Амельченко), Одеської обласної бібліотеки для юнацтва (директор Олена Чоловська) 

Відтак, з 2020 року конкурс стартує з 27 квітня під постійною назвою «Книголюб». І третій рік поспіль девіз конкурсу залишається незмінним – ЧИТАЙ! ПИШИ! ПЕРЕМАГАЙ!

Співорганізатор конкурсу – незмінний партнер та спонсор стипендіальних винагород – громадська організація «Ротарі клуб “Одеса-Рішельє”» та її активісти Віктор Денісов, В’ячеслав Воронков та інші. 

Співавтор проєкту, кандидат технічних наук, член-кореспондент Транспортної академії України Віктор Денісов розповів про ті часи, коли конкурс стартував напередодні Всеукраїнської виставки-форуму.

«Зараз рух книголюбів набирає обертів, залучаючи все більшу кількість учасників і цьому на заваді не стало навіть повномасштабне російське вторгнення», ­– наголосив Віктор Денісов.

13.jpg 14.jpg

Дійсний президент ГО «Ротарі клуб “Одеса-Рішельє”» Олег Борозенко запевнив усіх присутніх у фінансовій підтримці цьогорічних переможців-книголюбів.

15.jpg

Чартерний президент ГО «Ротарі клуб “Одеса-Рішельє”», заслужений журналіст України і постійний слухач мовно-літературної вітальні «Дивослово» В’ячеслав Воронков говорив про різницю професійної рецензії від читацького відгука. «Що ж цінніше?!... Звісно, читацький відгук, який йде від душі», – запевнив В’ячеслав Воронков. Далі В.В. Воронков розповів про свої враження від вивчення української мови на основі класичних українських творів на базі «Дивослова».

16.jpg

Тетяна Ананченко – культуролог, член Національної спілки журналістів України, мовознавець, член оргкомітету конкурсу «Книголюб» та викладач української мови для слухачів «Дивослова», звернула увагу на філософський сенс назви конкурсу: «Книголюб – той, який любить Книгу, Слово… Функція, яку виконує цей конкурс – дуже важлива. Це представлення дуже широкої палітри читачів – від студентів до військових, людей різних спеціальностей та читацьких вподобань…»

17.jpg

Чимало добрих слів було сказано, чимало було б сказано, якби ж не повітряна тривога… Проте матимемо ще багато яскравих приводів для теплих зустрічей – презентацій, майстер-класів та оглядів…

Принагідно дякуємо за партнерську підтримку усім, хто долучився до урочистого відкриття конкурсу читацьких відгуків «Книголюб-2024»!

Окрема подяка директору мистецької школи №1 ім. Е. Гілельса Марині Русяєвій, струнному ансамблю під орудою Ольги Хілінської, концертмейстеру Ірмі Готковій, солістці Анні Дрозд за неперевершену музичну атмосферу!

Переможці конкурсу читацьких відгуків «Книголюб-2024» отримають винагороди: грошові премії від благодійників - партнерів проєкту, дипломи й електронні сертифікати учасників конкурсу, фірмові кавові смаколики від ПАТ «ЕННІ ФУДЗ» та пам’ятні подарунки від АБ «Південний».

Урочисте нагородження переможців конкурсу відбудеться в рамках заходів під час святкування Всеукраїнського дня бібліотек 30 вересня 2024 року.

Друзі! Долучайтесь до участі! Поповнюйте лави переможців!
ЧИТАЙТЕ! ПИШІТЬ! ПЕРЕМАГАЙТЕ!


Списки видань для написання відгуків:

СПИСОК КНИГОЛЮБ-2024

Письменники, які загинули на війні 2022-2023.

Краща книга виставки-форуму 2023

Довідки тел.: (048) 723-21-93

Пошта для відгуків:  viknaonnb@gmail.com

Детальніше про конкурс (умови, новини, оголошення тощо) на odnb.odessa.ua та в спільноті «Книголюб» facebook.com/groups/bookfan.

***

Читайте також: 

В Одесі стартував конкурс читацьких відгуків «КНИГОЛЮБ»

В Одессе стартовал конкурс читательских отзывов «КНИГОЛЮБ»

В ОДЕССЕ СТАРТОВАЛ КОНКУРС ЧИТАТЕЛЬСКИХ ОТЗЫВОВ «КНИГОЛЮБ»

В Одесі стартував конкурс читацьких відгуків «КНИГОЛЮБ»


Створено: 29.04.2024
Оновлено: 06.05.2024
Переглядів: 1118
© 2024 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.