До Дня незалежності Польщі

Вже багато років поспіль Одеська національна наукова бібліотека підтримує тісні й плідні  культурні зв’язки з Генеральним консульством Республіки Польща в Одесі та Одеським імені А. Міцкевича відділенням Спілки поляків в Україні. Подією в культурному житті Одеси стають спільні партнерські проєкти до Днів польської культури в Україні: тематичні книжкові, фото- і мистецькі виставки, лекції, презентації, творчі та ділові зустрічі тощо. 

foto-1-1.jpg 

Свого часу Одеську національну наукову бібліотеку відвідували: перша леді Польщі пані Агата Корнгаузер-Дуда, Генеральний консул Республіки Польща в Одесі пані Катажина Солек, інші представники дипломатичної місії. Бібліотека є учасником проєкту «Польська полиця», спрямованого на забезпечення доступу до польської літератури в українських бібліотеках, що реалізується Посольством Польщі в Україні та Варшавським інститутом книги.  ОННБ та Одеське ім. А. Міцкевича відділення Спілки поляків в Україні підписали Меморандум про співпрацю, що сприяє популяризації польської літератури, мови та культури в Одесі. Від початку повномасштабного вторгнення військ рф в Україну Одеса, як і  вся країна, відчуває потужну підтримку та допомогу Польщі у різних напрямках.  Посилюється і культурна взаємодія.

foto-02-2.png foto-2a-1.jpg

4 листопада до Дня незалежності Польщі бібліотека разом з Одеським ім. Адама Міцкевича відділенням Спілки поляків в Україні запросили всіх охочих на незвичний  захід – «Фінал VІ Пробігу Незалежності 2023 – Спогади Одеси». Сам «Пробіг Незалежності» відбувався 28 – 29 жовтня 2023 року і зібрав близько ста активних учасників. Нинішній захід мав на меті підбиття  підсумків «Пробігу», нагородження учасників і  переможців, а також презентацію цікавої програми з різноманітними конкурсами, концертною програмою і дегустацією традиційних польських і українських смаколиків.

foto-3-2.jpg foto-4-2.jpg

Урочистості розпочалися з виконання гімнів України та Польщі. Відвідувачі вшанували хвилиною мовчання всіх захисників та захисниць нашої держави, цивільних громадян, що загинули внаслідок  російської агресії проти України.

foto-5-2.jpg

З вітанням зі святом –  Днем відновлення незалежності Польщі – звернулася президент Одеського ім. Адама Міцкевича відділення Спілки поляків в Україні Світлана Зайцева-Великодна. Вона наголосила на важливості збереження культурної спадщини, плекання національних традицій обох країн, а також подальшого поширення підтримки Польщею України у час повномасштабної війни.

foto-6-2.jpg foto-7-2.jpg

У рамках заходу на гостей чекала презентація оновленої добірки з фонду ОННБ «Польська полиця», що містила видання Адама Міцкевича, Генріка Сенкевича, Юліуша Словацького, Бруно Шульца, Марека Краєвського, Дамініки Словік, Агнєшки Ціхоцької, Бориса Тинки, а також багато інших цікавих книжок про культурні взаємини  України та Польщі.

foto-8-1.jpg foto-9.jpg foto-10-1.jpg

Творчою складовою заходу стали вікторина «Історія і культура Польщі», літературно-музична програма у виконанні хору «Польські квіти», художнього колективу «Краковячек» та учнів суботньо-недільної школи Одеського ім. Адама Міцкевича відділення Спілки поляків в Україні.         

foto-11-1.jpg foto-12-1.png

Не порушила планів та не змінила настрою учасників заходу повітряна тривога. Усі швидко перейшли в облаштоване укриття ОННБ, там відбулося нагородження учасників, призерів  та переможців  VI Пробігу Незалежності – 2023.

foto-13-1.jpg

Бадьорості і наснаги додали привітання від Ірини Бірюкової, генерального директора ОННБ, заслуженого працівника культури України, яка зауважила, що попри складні, викличні умови, у яких відбувається нинішня зустріч, бажання  працювати над спільними проєктами і творче натхнення тільки зростають. «У Польщі ми маємо добрих друзів серед наших колег – фахівців бібліотек, маємо добрих друзів серед українців, які там мешкають та працюють у різних галузях… Ці зв’язки розширюються та укріпляються. Ця дружба допомагає бібліотеці, оскільки реалізовано багато чудових спільних проектів. Цікаві заходи, що проходили у залах нашої бібліотеки, збирали  численну аудиторію… Ми сприймаємо вас не як гостей, а як партнерів, щирих друзів і співвітчизників… адже одеські поляки – це також Україна, і ми всі разом і є Україна – єдина і незламна!».  

foto-14-1.jpg foto-15-1.jpg

У заході взяв участь Василь Вельможко, відомий краєзнавець, голова Одеського регіонального об’єднання творчих осередків мариністів «Всеукраїнська спілка письменників-мариністів». Він презентував власний переклад з польської на українську історичних романів Вацлава Серошевського «Океан» та «Беньовський».

foto-16-1.jpg foto-17-1.jpg

А наприкінці заходу всі разом співали українських і польських пісень, пригощалися смаколиками, власноруч приготовленими активістами Одеського ім. Адама Міцкевича відділення Спілки поляків в Україні та запашною  кавою (за підтримки ПАТ «Єнні Фудз»), якою частували господарі – ОННБ.

Створено: 08.11.2023
Переглядів: 1212
© 2024 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.