Шаховий фестиваль «КУБОК ЧОРНОГО МОРЯ» відбувся днями в ОННБ


12-13 серпня 2023 року Одеська наукова національна бібліотека гостинно приймала Шаховий фестиваль у головному читальному залі. Сигнал тривоги перервав шаховий турнір, проте це не зупинило подальше проведення заходу. Через ракетну небезпеку учасників шахового фестивалю «КУБОК ЧОРНОГО МОРЯ» фахівці бібліотеки провели в укриття. Юні шахісти під час вимушеної перерви із цікавістю спостерігали за роботою бібліотекарів.

Після відбою тривоги шаховий турнір було продовжено, а батьки та дідусі шахістів відвідали різні зали однієї з найкрасивіших книгозбірень України. Більшість з них після захоплюючої екскурсійної програми виявили бажання стати читачами бібліотеки.

Відвідувачі висловлювали вдячність організаторам події – шаховому клубу «Юні надії» Одеської міської федерації шахів та приймаючій стороні – ОННБ – за можливість змагатися у комфортному просторі бібліотеки та ділилися своїми враженнями з хвилею новоприбулих шахістів.  

Насправді за зосередженими на шаховій дошці обличчями одеситів – багато емоцій. За статичними світлинами на тлі яскраво освітленого сонцем читального залу ОННБ - і гіркі сльози від програшу, і радість перемоги, і – головне – велике бажання боротися за перемогу далі, вчитися шаховим комбінаціям, розвиватися.

Під час шахового фестивалю «КУБОК ЧОРНОГО МОРЯ» відбулися три турніри. Головним суддею фестивалю був Ясько Володимир Іванович.

Турнір А зібрав дітей, які роблять перші кроки у шаховому світі.

Підсумки турніру А:

1 місце - Чапаров Ельдар;
2 місце - Хрущ Георгій;
3 місце - Аскеров Алекс.

Найкращий результат серед дівчат:

1 місце -  Маймескул Ольга;
2 місце - Марченка Мирослава;
3 місце - Лясоцька Надія.

Переможці турніру Б для досвідчених шахістів, що відвідали, у тому числі, і чемпіонати України:

1 місце - Саакян Арам;
2 місце - Шевченко Романна;
3 місце - Мкртчан Андрій.

Найкращою шахісткою серед дівчат стала Девішева Діляря.

У рамках фестивалю «КУБОК ЧОРНОГО МОРЯ» для любителів відбувся перший чемпіонат міста Одеса з шахів -  турнір С.

Його підсумки:

1 - місце Сафтюк Павло;
2 - місце Романов Андрій;
3 - місце Прихоженко Сергій.

Увагу учасників Шахового фестивалю привернула книжково-ілюстративна виставка «Світ шахів» в анванзалі ОННБ, на якій було представлено сучасні українські видання з історії, сьогодення та розвитку шахів, відповідні довідники для дорослих та дітей. Разом з цими настільними книгами шахістів на стенді можна було побачити книжкові подарунки з автографами провідних шахістів світу.

Вітаємо переможців і чекаємо шахістів  у бібліотеці!  Літератури по шахам в ОННБ чимало, а шахові заняття та турніри відбуваються регулярно -  щосуботи та щонеділі з 10:00 – у читальному залі ОННБ на вул. Акад.Філатова, 1, для всіх бажаючих.

Створено: 17.08.2023
Переглядів: 1204
© 2024 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.