Місцеве самоврядування: сучасний стан і перспективи

Відповідно до Указу Президента України «Про Європейський тиждень місцевої демократії» №922/2007 від 27.09.2007 року, Європейський тиждень місцевої демократії проводиться кожного року у тиждень, що включає 15 жовтня – дату відкриття для підписання Європейської хартії місцевого самоврядування 1985 року. Реалізація її положень в національних демократіях стала одним із найбільш актуальних та водночас проблемних питань, що позначається на стані розвитку місцевого самоврядування.      

У виставковому залі бібліотеки розгорнуто книжково-документну виставку «Місцеве самоврядування: сучасний стан і перспективи». У ній представлена література, насамперед, правознавчої тематики, що розкриває стан сучасного інституту місцевого самоврядування в Україні. У ньому акумульований тисячолітній світовий досвід організації та діяльності публічної влади та відносин влади з людиною.

Окрім законодавчих актів, на виставці представлені праці з історії розвитку місцевого самоврядування в Україні та країнах Європи (література з питань сучасного стану та перспектив муніципальної влади). Значне місце займають матеріали із останніх періодичних видань, таких, як «Право України», «Південноукраїнський правничий часопис», «Віче», «Вісник державної служби України» та ін.

За часи президентства В.Ющенка було внесено суттєві зміни щодо повноважень сільських, селищних, міських рад.

Під час засідання Ради регіонів у Ялті новообраний Президент України Віктор Янукович підкреслив, що українська держава розпочала реформи місцевого самоврядування: «Наша країна бере курс на глибоку реформу місцевого самоврядування. Готується концепція та практичний план із розвитку та підтримки місцевого самоврядування», - сказав В.Янукович, додавши, що головною метою цих кроків є формування дієздатної низової ланки місцевого самоврядування. Основою реформування місцевого самоврядування треба визначити саме територіальні громади, виробити новий алгоритм конституційно-правового регулювання відносин у сфері місцевого і регіонального розвитку» (за матеріалами офіційного інтернет-представництва Президента України).

Створено: 13.10.2011
Переглядів: 2171
© 2020 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.