«Бібліотека – культурно-освітній простір студентства» : до Міжнародного дня студентів

foto-1.jpg

Щорічно 17 листопада в Україні відзначають День студента згідно з Указом Президента від 16 червня 1999 року. З того часу українське студентство має свій «професійний» день. Цього ж дня відзначається і Міжнародний день студента, який був встановлений у 1946 році на Всесвітньому конгресі студентів, що відбувся у Празі в пам'ять про чеських студентів-патріотів, розстріляних гітлерівцями 17 листопада 1939 року.

У перекладі з латини studens означає «той, що ретельно працює», «такий, що займається». Перша згадка цього слова була відзначена римським поетом Овідієм, який приїхав в Афіни «гризти граніт науки». У Стародавньому Римі й у середні віки студентами називали будь-яких осіб, зайнятих процесом пізнання. З організацією в ХІІ ст. університетів термін «студент» став уживатися для означення тих, хто навчається (спочатку й тих, хто викладають) у цих закладах. В Україні студент – це особа, яка в установленому порядку зарахована до вищого навчального закладу та навчається за денною (очною), заочною або вечірньою, дистанційною формами навчання з метою здобуття певних освітнього й освітньо-кваліфікаційного рівнів.

Це свято зближує та об'єднує молодих людей усього світу, бо це, насамперед, день студентської солідарності, що не має меж та кордонів. Сьогодні День студента є символічним об'єднанням студентів усіх факультетів і всіх навчальних закладів.

Немає єдиної традиції для святкування Дня студента. Десь проводяться концерти, флешмоби, конкурси талантів тощо. Хтось зі студентів висаджує дерева на пам'ять. Цікаво, що також в цей день різняться традиції навіть на факультетах університетів. Незмінним в День студента в Україні є одне – молодь збирається групою чи просто із друзями, аби провести цей день разом. Хтось надає переваги гучному та масовому святкуванню, а комусь достатньо спокійних посиденьок у дружній атмосфері. Але обов’язково так, щоби по закінченню вишу було про що згадати!

Цікаві факти про студентство:

  • У деяких країнах світу місцеві виші дотримуються дивної традиції «первісного крику». Студентам не забороняється виходити на вулицю та просто неба голосно дико репетувати впродовж 5-10 хвилин. Вважається, що так можна позбутися психологічного та емоційного напруження під час екзаменаційної сесії.
  • В університеті французького міста Нант дуже уважно поставилися до проблеми засинання студентів на лекціях. Тут створили спеціальну кімнату, де відвідувачі занять можуть відпочивати, розмовляти, слухати музику та навіть палити й обійматися. Французи вирішили, що «недосип» вимотує підлітковий організм.
  • Незвичайна традиція існує в університеті Джорджтауну. Місцеві студенти крадуть стрілки годинника з вежі Healy Hall, а потім відправляють Папі Римському. Зупинити крадіжки не можуть ані поліція, ані служби охорони. Тож 5-6 разів на рік вежа залишається без стрілок на годиннику.
  • Кубик Рубика був створений угорським професором архітектури Ерне Рубиком. Спочатку він був задуманий як навчальний посібник для слухачів лекцій з архітектури, аби студенти краще зрозуміли принципи просторової уяви.
  • В університеті Прінстона в США викладачам не потрібно контролювати студентів під час здачі письмових робіт, бо ніхто не списує. У перший день навчання кожний студент дає клятву дотримуватися «Кодексу чесності» та бути високоморальним громадянином. Тому викладачам необов’язково бути в аудиторіях при здачі письмових робіт.
  • 600 метрів – рівно стільки становить довжина шпаргалки, на виготовлення якої було витрачено більше 16 годин.
  • Студенти вірять, що для відмінної здачі екзамену потрібно помалювати мізинець ноги лаком темного кольору. Також існує повір’я, що якщо під час іспиту закрити вікно, то удача втекла. Наприклад, у Єльському університеті, якщо першокурсник взяв конспект у старших курсів, то він має обвести зеленкою навколо очей.

В Одеській національній науковій бібліотеці студенти можуть задовольнити будь-який інформаційний запит навчального, дослідницького, просвітницького плану. Студенти завжди були і залишаються тією численною категорією користувачів, які активно долучаються до традиційних соціокультурних заходів ОННБ та партнерських проєктів.

biblionich-8.jpg biblionich-2-4.jpg biblionich-3-3.jpg
biblionich-4-4.jpg biblionich-5-3.jpg biblionich-6-2.jpg

knigolyub.jpg knigolyub-2.jpg knigolyub-3.jpg
knigolyub-4.jpg knigolyub-5.jpg knigolyub-6.jpg

 

До Дня студента України в Одеській національній науковій бібліотеці підготовлено книжкову виставку «Бібліотека – культурно-освітній простір студентства». На експозиції представлена література, що висвітлює проблеми сучасної молоді і студентів, тенденції розвитку світоглядних орієнтацій студентства, згідно з якими вони входять у самостійне життя і діють як громадяни власної держави, представники і носії власної культури. Виставка розкриває цікаві факти та особливості святкування Дня студента в різних країнах світу.

foto-2.jpg

Пасмор Н.П. Бібліотечно-інформаційне забезпечення самостійної роботи студентів : монографія – Київ, 2018.

В монографії висвітлено актуальні проблеми бібліотечно-інформаційного забезпечення самостійної роботи студентів вищих навчальних закладів. Проаналізовано сучасний рівень задоволення інформаційних потреб студентів навчальних закладів бібліотечними засобами. Визначено зміст і структуру документного, інформаційного та когнітивного складників діяльності бібліотек вищих навчальних закладів, яка базується на ефективному використанні комп’ютерних технологій, бібліотечних вебсайтів та електронних баз даних. Для науковців, викладачів, аспірантів, студентів, практичних працівників та всіх тих, хто цікавиться сучасними формами і методами бібліотечно-інформаційного забезпечення навчання.

foto-3.jpg

Чеменземінлі, Юсіф Везір. Студенти : роман : пер. с азерб. – Київ ; Кам'янець-Подільський, 2022.

Цілий ряд розповідей азербайджанського письменника, публіциста,першого посла Азербайджану в Україні, написаних рукою реаліста і присвячена найрізноманітнішим темам і проблемам із життя суспільства. В романі, присвяченому життю азербайджанських студентів в Києві, автор розкриває свої погляди на події тих часів 1930-х рр. ХХ ст.

foto-4.jpg

Свістельник І. Інформаційна культура студента : навч. посіб. : для студентів вищ. навч. закл. фіз. виховання – Київ, 2018.

Навчальний посібник висвітлює теоретичні основи інформаційної культури, загальні відомості про традиційні (карткові) та електронні інформаційно-пошукові системи; систему інформаційного забезпечення галузі фізичної культури і спорту; методику пошуку інформації та аналітичне опрацювання джерел інформації. Призначений для студентів ВНЗ фізичного виховання і спорту.

foto-5.jpg

Сучасні тенденції навчання студентів іноземних мов у мультикультурному академічному середовищі = Modern tendencies of students' foreign language training in the multicultural academic environment : матеріали I Міжнар. наук.-практ. інтернет-конф., 17 квітня 2021 року, м. Суми : зб. тез доп.– Суми : 2021.

Збірник знайомить з основами формування мовних і мовленнєвих, лінгвосоціокультурної і навчально-стратегічної компетентностей на засадах комунікативного, культурологічного, рефлексивного і професійно орієнтованого підходів; показує шляхи реалізації інтегрованого навчання іноземних мов і культур. Для студентів, учителів іноземних мов різних типів середніх навчальних закладів, докторантів, аспірантів і здобувачів, фахівців у галузі методики навчання іноземних мов і культур, а також усіх, хто цікавиться проблемами навчання іноземних мов.

Вітаємо студентську спільноту! Від вашої небайдужої життєвої позиції, активної участі у суспільних перетвореннях великою мірою залежить майбутнє України!

Створено: 17.11.2022
Переглядів: 1649
© 2024 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.