До 20 річниці Незалежності України

Дитячий малюнок. Центр дитячої творчості «Моряна»

З вітальним словом до учасників заходу звернулася заступник генерального директора ОННБ ім. М. Горького, заслужений працівник культури України Ольга Бельницька. Вона привітала учасників з Днем державного прапора України, який відзначається 23 серпня та наступаючим святом - 20-річчям Дня Незалежності України. «Усі ці двадцять років Бібліотека спрямовувала свою роботу на розкриття власних фондів у справі розбудови незалежної України», - сказала виступаюча.

Вітальне слово Ольги Бельницької

Лідія Жукова

З доповіддю про «Позитивні зміни у соціально-правовому житті українців за 20 років незалежності» виступила заступник начальника відділу легалізації правової роботи та правової освіти Одеського міського управління юстиції Лідія Жукова. Серед позитивів, підкреслила виступаюча, слід назвати у першу чергу політичне право громадян вирішувати важливі доленосні для держави питання шляхом демократичної процедури (плебісцит, референдум). Інше завоювання – відсутність тотального контролю і тиску держави на усі сфери життя суспільства, посилення громадської активності у відстоюванні своїх прав та свобод, а також можливість переоцінки суспільних цінностей.

Юрій Работін

Олег Дрямін та Володимир Невмитий (справа)

Свій внесок у посилення конституційних засад держави роблять відомі одеські журналісти. Голова Одеської обласної організації НСЖУ Юрій Работін, один із головних промоутерів міжнародного конкурсу «Українська мова – мова єднання», розповів про здобутки конкурсу та спільну роботу з бібліотекою у справі популяризації і збереження його багаторічних напрацювань. Показово, що конкурс проводиться упродовж останніх дванадцяти років. Наскільки нелегко здійснювати подібні проекти, навіть попри усю їх державотворчу вагу, говорить той факт, що державні інституції свого часу відмовилися фінансувати цей захід.

«Ступінь професійної свободи журналістики – рік двадцятий» - цій темі був присвячений виступ заступника голови Одеської журналістської організації, директора Одеського обласного радіо Володимира Невмитого. Пан Володимир наголосив на відповідальності журналіста за чесне і об’єктивне інформування суспільства. З цікавістю були сприйняті присутніми вірші у авторському виконанні.

Свої вірші читає Борис Супрун

У заході також взяли участь одеські поети, зокрема учасник бойових дій Великої Вітчизняної війни Борис Супрун та член НСПУ, лауреат літературної премії імені І.О. Буніна Олег Дрямін. Борису Кириловичу Супруну вже минуло дев’яносто років. Колишній капітан 1-го рангу у відставці, учасник бойових дій вважає здобуття Україною державної незалежності однією із найбільших подій свого життя. Саме вона викликала у колишнього фронтовика бажання взятися за перо. На сьогодні видано близько п’ятдесяти книжок поезій Бориса Супруна, які були представлені на виставці під час заходу і є дарунком автора Бібліотеці.

Тарас Максимюк

Поштові листівки із колекції Т.І. Максимюка

Змістовною і цікавою стала виставка «Україна: шлях до незалежності. Листівки, поштові марки, гроші та цінні папери з колекції Т.І. Максимюка», що присвячена історичному минулому України, її видатним діячам. У своєму виступі заслужений працівник культури України Тарас Максимюк наголосив, що презентовані листівки були видані у період національної революції 1917-1918 рр. переважно у Петербурзі, де діяла потужна українська громада. Цікаво, що цю поштову продукцію із українською символікою та національно-патріотичними закликами використовували навіть в Одесі у 1920-і рр., у період НЕПу, про що свідчать штампи на їх звороті.

З роботою ЦБС для дітей знайомить Марина Ітрухіна

Про виховання у дітей почуття гордості за свою країну через нову сучасну українську книгу, поліграфічно якісну, естетично привабливу, розповіла заступник директора ЦМБС для дітей Марина Ітрухіна. Розповідь бібліотекаря була підкріплена відеорядом. Ці матеріали можна бачити на інтернет-блозі ЦМБС, що до певної міри полегшує і розширює доступ дітей до інформації.

Святковий і піднесений настрій заходу посилила виставка дитячої робіт Центру дитячої творчості «Моряна». Про здобутки молодої української держави та проблеми, пов’язані з державотворенням розповіла масштабна виставка у головному читальному залі із фондів Бібліотеки - "Незалежна демократична Україна: шляхом розбудови". Її бібліографічний огляд провела завідувач відділу зв’язків з громадськістю і реклами бібліотеки Тамара Кухарук.

На завершення увазі присутніх був запропонований фільм з використанням документальних кадрів та інтерв’ю зі згаданим вище Борисом Супруном. На прикладі долі однієї людини, що гідно пройшла війну, Свобода і Незалежність сприймаються абсолютною цінністю.

Під час заходу

Експонати виставки «Незалежна демократична Україна: шляхом розбудови»


Створено: 23.08.2011
Переглядів: 2727
© 2020 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.