Україна-Польща: «Зустріч з історією»


flag.jpg
Онлайн захід «Dziśidęwalczyć, mamo.
Повстання Варшавське у піснях»

28 листопада 2020 р. відділ міжнародних проєктів Одеської національної наукової бібліотеки провів онлайн захід «Dziśidęwalczyć, mamo. Повстання Варшавське у піснях», підготовлений у співпраці з Одеським ім. А. Міцкевича відділенням Спілки поляків в Україні та Науковим етнологічним студентським товариством (НЕСТ) кафедри археології та етнології України факультету історії та філософії ОНУ імені І.І. Мечникова.

Це друга зустріч у рамках проєкту «Зустрічі з Історією», що реалізується за підтримки Канцелярії Прем’єр міністра Польщі та товариства «WspólnotaPolska». Перша лекція відбулась 21 листопада 2020 року. Заплановано проведення низки лекцій в форматі відеоконференцій.

Лектор Анастасія Стрельцова підготувала цікаві факти та фольклорні матеріали про Повстання Варшавське – одне з найбільших повстань часів ІІ Світової війни, що тривало 63 дні та назавжди стало символом незламності польського народу. Під час лекції слухачі дізналися, як історія Повстання відображена у пісенній творчості та чому частина повстанських пісень була заборонена за часів Польської Народної Республіки. Учасники зустрічі з зацікавленістю ознайомилися з сучасним пісенним наративом, присвяченим Варшавському Повстанню.

Зацікавленість темою зумовила різноманітність аудиторії глядачів-учасників. На відеозустріч завітали: історик Надія Крет (співробітник Департаменту культури, національностей, релігій та охорони об’єктів культурної спадщини Одеської обласної державної адміністрації), історик Лариса Маленко (заступник директора з бібліотечної роботи Одеської обласної бібліотеки для юнацтва імені В. Маяковського, м. Одеса).

До лекції долучилися члени Одеського ім. А. Міцкевича відділення Спілки Поляків в Україні, що вивчають мову та історію Польщі. Зацікавленими слухачами були студенти факультету історії та філософії – члени Наукового етнологічного студентського товариства (НЕСТ) кафедри археології та етнології України ОНУ імені Мечникова.

Модератор заходу: Наталія Петрова, кандидат історичних наук, доцент кафедри археології та етнології України ОНУ імені Мечникова, старший науковий співробітник відділу дослідження соціо-демографічних та правових аспектів Голодомору-геноциду філіалу «Інститут дослідження Голодомору» Національного музею Голодомору-геноциду, провідний бібліотекар відділу міжнародних проєктів ОННБ.

Створено: 30.11.2020
Останнє оновлення: 01.12.2020
Переглядів: 699
© 2021 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.