До 90-річчя Ліни Костенко

kolazh_lina-kostenko.jpg

У головному читальному залі Одеської національної наукової бібліотеки відкрилась книжкова виставка до 90-річчя найвизначнішої сучасної української поетеси Ліни Костенко «Поезія – це завжди неповторність, якийсь безсмертний дотик до душі…». 19 березня день народження Ліни Василівни Костенко.

Шановна пані Ліно!

Одеська національна наукова бібліотека сердечно вітає Вас із Днем народження! Доброго Вам здоров'я, щира вдячність і наш доземний уклін!

Ліна Костенко видатна поетеса сучасності, непересічна особистість - совість нації. Вона - почесний професор Києво-Могилянської академії, почесний доктор Львівського та Чернівецького університетів, лауреат престижних премій, зокрема премії імені О.Теліги, премії імені Ф.Петрарки, Фундації Антоновичів та ін. Її твори перекладено багатьма європейськими мовами.
У сучасній світовій традиції Ліна Костенко входить до переліку найвідоміших жінок сучасної України. Її творчість – невід’ємна частина історії України, національної культури.

Одеська національна наукова бібліотека пропонує читачам добірку видань про життєвий і творчий шлях Ліни Костенко та огляд окремих видань творів поетеси. Про книжки, які представлені на виставці можна прочитати у статті «Поетеса епохи: до 90-річчя Ліни Костенко» на сайті ІА «Контекст Причерноморье».

2.jpg

Першим відвідувачем виставки став лідер групи «Хорея козацька» Тарас Компаніченко, народний артист України.
В репертуарі гурту є пісні на слова Ліни Костенко. Під час концерту, що відбувся в ОННБ 10 березня, музиканти виконали пісню «Лицар».

Вірш «Лицар» Ліни Костенко у виконанні музичного гурту «Хорея Козацька»
(фрагмент виступу)

Тарас Компаніченко читає вірш Ліни Костенко «А затишок співає, мов сирена»

3.jpg 4.jpg

5.jpg

Під час екскурсії бібліотекою.

Шановні читачі! Тимчасово доступ до бібліотеки у повному обсязі призупинено, але термін експонування виставки буде подовжено. Ви зможете ознайомитися з літературою і замовити необхідні видання у квітні. Слідкуйте за змінами на сайті бібліотеки.

Створено: 18.03.2020
Останнє оновлення: 23.03.2020
Переглядів: 290
© 2020 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.