До 28-ї річниці незалежності України

1.jpg

З нагоди Дня незалежності України та на виконання Указу Президента України від 11 липня 2019 року №513/2019 «Про відзначення 28-ї річниці незалежності України» 21 серпня Одеська національна наукова бібліотека провела виставкову акцію, під час якої відбулася презентація книжково-ілюстративної виставки «Незалежна Україна: державотворчі процеси». На ній представлені матеріали з фондів ОННБ, що висвітлюють історичні й культурні аспекти становлення України; особливості національної символіки України; визначні події та постаті у боротьбі за незалежність нашої держави, зокрема і сучасні – у зоні АТО. Значна частина виставки розповідає про дивовижні куточки України, її самобутню культуру, народні звичаї і традиції нашого народу.

У презентації взяли участь представники Одеської обласної державної адміністрації, Одеської міської ради, провідні науковці, працівники культури та користувачі бібліотеки. У рамках заходувідбулися:

  • бібліографічний огляд книжково-ілюстративної виставки з фондів ОННБ «Незалежна Україна: державотворчі процеси»: до 28-ї річниці незалежності України;
  • презентація мистецької виставки «28-а річниця незалежності України. Екзистенції…» заслуженого художника України Сергія Савченка, заступника голови Одеської обласної організації Національної спілки художників України;  
  • концертна програма «Тобі, Україно, з любов’ю…», у виконанні бандуристок Аніти Сиркіної, Софії Дорошевої, Віри Посуховської – учениць Одеської середньої спеціалізованої музичної школи-інтернату імені П.С.Столярського (керівник М.Д. Боднар, викладач – заслужена артистка України Г.І. Сукенник). 

Репортажі

ТК «Круг», 21.08.2019
ТК «Перший міський», 21.08.2019
ТРК UA: Одеса, 21.08.2019

ФОТОРЕПОРТАЖ

1-2.jpg

2.jpg

Генеральний директор ОННБ Ірина Бірюкова: «Дорогі друзі, рада вітати вас у стінах бібліотеки, яка цьогоріч відзначає 190 років від дня свого заснування. Ми раді можливості продемонструвати потужності бібліотеки, яка долучається до низки подій, що відбуваються в Україні, і в Одесі та на Одещині зокрема. Бібліотека нині є актуальним майданчиком суспільного діалогу і надійним партнером у державотворенні. Ми презентуємо книжково-ілюстративну виставку з фондів бібліотеки, яка є надійним джерелом отримання інформації, знань. 28 років – це молода дата. Відбулося багато подій, сповнених натхнення, патріотизму. Одні захищають територіальну цілісність України, інші – ідентичність, наше культурне надбання, адже це місія кожного із нас».

Заступник начальника управління культури, національностей, релігій та охорони об’єктів культурної спадщини, начальник відділу національностей та релігій Одеської облдержадміністрації Ярослава Різникова: «Дуже приємно знаходитися разом з вами у канун свята. Звичайно, є багато запитань. Ми знаємо події давнини, створення УНР, події більш ранньої історії нашого народу. Для того, щоб розуміти історію, потрібно багато читати. Закликаю ознайомитися з унікальною книгою «Наш герб», а також «Атласом України». Незважаючи на розмови, що книжки не читають, сама реальність опротестовує цю думку. Бажаю нам переможного миру!»

3-1.jpg 4.jpg

Начальник відділу по роботі з бібліотеками та історико-топономічної комісії департаменту культури і туризму Одеської міськради Юрій Санак: «Дякую за неформальну участь у неформальному заході, дякую за запрошення на виставку, яка говорить про те, як ми йшли до свободи».
К.і.н., доцент кафедри історії України факультету історії та філософії ОНУ ім. І.І. Мечникова Олександр Музичко.  Виступ історика був у полемічному дусі: «Існує теза, що історія роз’єднує. Навіщо потрібна історія, якщо це історія мертвих? Тоді я задаю зустрічне запитання: ви на кладовище ходите? Я був на Другому християнському цвинтарі, і повинен сказати, що там є місця, де небезпечно ходити навіть удень. Щодо декомунізації. Навіщо вона потрібна? Нам є неприйнятні підходи як представників «русского мира», так і ліберально-космополітичних кіл, які не хочуть порушувати питання перейменувань топоніміки. Дозвольте запитати: хто більше зробив для Одеси – Енгельс чи Маразлі?» [вулиця Маразлієвська у радянські часи мала назву «Енгельса»] 

4a-2.jpg 5-1.jpg 5a.jpg

Ведуча заходу, завідуюча відділу реклами та звязків з громадськістю ОННБ Тамара Кухарук. Зі словами привітання від 4 тис. членів Ради миру звернулася до присутніх Таміла Афанасьєва, голова Одеської обласної Ради миру. 

Сергій Савченко, заслужений художник України, заступник голови ООО НСХУ: «Бібліотека лікує від того, чим хворіє наше суспільство – долає корпоративний герметизм. Україна завжди жила прагненням свободи, долаючи деформацію сенсів».
Савченко також наголосив на ролі авангардистів і модерністів в історії української культури: Михайла Бойчука, Олександри Естер, Казимира Малевича, Василя Єрмілова та ін. Він також нагадав про пересувні виставки групи «Човен» і згодом об’єднання «Мамай», які ще до проголошення Незалежності долали герметизм Одеси. Поняття свободи, на думку митця – це потреба самоідентифікації.

8.jpg 9.jpg 11.jpg

Сольний номер на бандурі у виконанні Аніти Сиркіної; бандуристки Одеської СМШ ім. П.С.Столярського Аніта Сиркіна, Віра Посуховська, Софія Дорошева; ознайомлення з виставкою

6.jpg 7.jpg

Генерального директора ОННБ Ірину Бірюкову нагороджено відзнакою "Слава і Честь", яку вручили член Комісії з питань мистецтв та культурно-мистецької освіти Міністерства культури України, доктор культурології, заслужений працівник культури України Дмитро Ломачук та заслужена артистка України Тетяна Негрій.

12-1.jpg 13.jpg 14.jpg
15.jpg 16.jpg

Фрагменти експозиції виставки Сергія Савченка

17.jpg 18.jpg

Створено: 22.08.2019
Останнє оновлення: 29.08.2019
Переглядів: 253© 2020 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.