← Історія та етнографія (за березень 2019 р.)
< Попередня книга Наступна книга >

Бібліографія

Наш герб : українські символи від княжих часів до сьогодення / Укр. культурний фонд ; текст Андрій Гречило ; упоряд. і заг. ред. Богдан Завітій ; пер. на англ. Василина Шевадуцька. – Київ : Родовід, 2018. – 399 с. : іл., фотоіл., портр.

Анотація

У цьому 400-сторінковому альбомі – понад 700 ілюстрацій із більш ніж 50 музеїв, архівів і бібліотек України та світу. Про наш герб – ніби простий, але досі загадковий.

Альбом присвячений не лише тризубу, а нашим історичним державним гербам. Він побудований за принципом наших історичних державних утворень. Перший розділ – Київська Русь, період догеральдичний, коли ми ще не можемо говорити про герби. Але вже володарі цієї держави, князі київські вживали свої родові знаки. Знак Володимира Великого, який був викарбуваний на його монетах, 1918 року став державним гербом Української Народної Республіки.

Цей альбом структурований за принципом наших державних утворень. Наприклад, у Галицько-Волинській державі гербом слугував золотий коронований лев, який спинається на скелю. Саме цей символ після 1848 року став національним символом галицьких українців.