Про любов, поезію та меценатів Одеси в «Litera»

Літня читальна зала «Litera» знову зібрала друзів. Цього разу 23 і 29 червня 2019 р
На бібліомайданчику ОННБ відбулась презентація книги Жанни Жетті «О любви, о поэзии, об Одессе». Був також продовжений цикл лекцій про меценатів Одеси, зокрема, про М.Ф. Лузанова та дворянський рід Лузанових. 
Автор поетичної збірки «О любви, о поэзии, об Одессе» – Жанна Жетті (Тетяна Желєзова), – одеський поет і краєзнавець, яка мала місце 23 червня. Вона познайомила гостей та учасників зустрічі з останньою збіркою своїх поезій. На зустрічі з поетесою кожен мав можливість доторкнутись до світлого мистецтва поезії, провести дозвілля з користю та отримати задоволення від спілкування з автором.
Під час наступної суботньої зустрічі, 29 червня, у читальні був продовжений цикл лекцій про меценатів Одеси, зокрема, про мецената М.Ф. Лузанова та дворянський рід Лузанових.  (Минулого разу учасники ближче познайомились з родиною графів Толстих).

01-1.jpg 02.jpg

На фото Петро Фомич Лузанов,
військовий юрист, професор Олександрівської військово-юридичної академії,
сенатор.
Особняк Лузанових на вулиці Маразліївській, 30 (раніше - Новій) 

Лектор Тамара Биханова демонструвала свої творчі доробки гостям. Це фотодокументи, альбоми, вирізки з тогочасної періодики. В гостях у «Літери» були слухачі з міського клубу краєзнавців «Моя Одеса» та пересічні городяни.

Отримана інформація допомогла ще раз згадати добрим словом шановану родину Лузанових, а декому з гостей відкрити для себе цих шляхетних та інтелігентних меценатів. Старший Лузанов, Михайло Фомич, був останнім комерційним суддею в Одесі (1804р.). Лузанови також займались волонтерською діяльністю: будували для рідного міста різні установи. До наших часів збереглося більшість будівель, збудованих роду Лузанових. Маєток родини на Маразліївський, 30 і донині служить городянам. а один із курортних мікрорайонів Одеси носить назву «Лузанівка».

На кошти родини в селищі Корсунці було збудовано школу, а поряд земельний наділ теж був подарований на вічне користування цьому закладу. Це невеликий приклад внесків Лузанових у культурний розвиток міста. В подальших зустрічах у всіх бажаючих буде нагода пізнати про інших меценатів міста Одеси. Запрошуємо до літньої читальні!

Триває збір коштів на підтримку проекту літньої читальної зали «Litera»

ФОТОРЕПОРТАЖ

1.jpg 1a.jpg 2.jpg
3.jpg 4.jpg 5.jpg
6-1.jpg 7.jpg

 

Створено: 05.07.2019
Останнє оновлення: 11.07.2019
Переглядів: 103© 2019 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.