Книга про Голодомор отримала золоту медаль від міжнародної премії

Книга «Holodomor: Silenced Voicesofthe Starved Children» («Голодомор: приглушені голоси голодних дітей») українки з Австралії Лесі Мельничук в співавторстві з Філом Вебстером отримала в Австрії золоту медаль премії Independent Publisher Book Award 2019 (IPPYAwards) в категорії «Європейський регіон, найкраще в документальній, науковій літературі». Про це йдеться на сайті преміїI PPYAwardsу розділі Europe – best regional non-fiction.

golodomor05.jpg

До збірки увійшли близько 40 історій, почутих від тих, хто пережив голод 1932-33 рр і пізніше мігрував в Західну Австралію.

У передмові до книги Леся Мельничук, кандидат філологічних наук, зазначає, що голод в Україні в 1932-33 рр. можна справедливо назвати геноцидом: «Насправді те, що я досліджувала,  це історія нашої маленької української громади в Перті (Західна Австралія). Чому ми не знали про це? Чому ми не говорили про це? Чому світ не говорив про це? Чому цей епізод історії не вивчали студенти поряд з історією Голокосту? Те, про що я дізналася, було руйнівним голодом, принесеним українському народу, до якого, на мою думку, можна справедливо вживати слово геноцид ».

Український інститут Америки (Ukrainian Institute of America) на своїй сторінці в Facebook привітав україно-австралійську авторку з отриманоюнагородою.

Створено: 07.05.2019
Переглядів: 224© 2020 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.