ПРОГРАМА «WORK AND TRAVEL»

Стівен МакЛеод (зліва) під час зустрічі

Під час зустрічі присутні мали можливість детально ознайомитися з діючою програмою Summer Work and Travel, а також дізнатися про певні зміни в ній. Це, у першу чергу, стосується працевлаштування студентів. Тепер, щоб отримати візу на перебування в США, студент мусить спершу підтвердити факт наявності робочого місця для нього у цій країні. При цьому відповідні американські служби мають перевірити робочі місця, запропоновані українськими організаціями. Віце-Консул зазначив, що минулоріч було видано близько 11 тис. віз за цією програмою. Серед інших категорій громадян лише українським морякам було видано 9 тис. віз США.

В Інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку»

 Слухацьку аудиторію складали переважно студенти, які вивчають англійську мову, викладачі одеських ВНЗ, журналісти та представники компанії «Аспект» - координатора згаданої програми. Пан Стівен, юрист за фахом, дав вичерпну інформацію щодо програми, відповів на запитання присутніх. Американський дипломат вільно володіє російською мовою, але спілкування з аудиторією відбувалося переважно англійською, що стало своєрідним тестом для студентів на їхню комунікаційну вправність іноземною мовою.

Нагадаємо, що програма Summer Work and Travel, витоки якої в далекому 1989 році, призначена для студентів вишів, які бажають пройти стажування в США у період літніх канікул. На даний час програма охоплює 14 країн світу, серед яких, крім України, також Болгарія, Бразилія, Казахстан, Молдова, Росія, Румунія, Сербія, Туреччина та ін. Мета програми – не лише ближче познайомитися з американською цивілізацією, освоїти в природному середовищі англійську мову, але й компенсувати свої витрати (авіаквиток, медичну страховку, цілодобову підтримку спонсора по безкоштовній «гарячій лінії» тощо), які складають близько 1,5 тис. дол. На кишенькові витрати студенти мусять мати 500 дол. За деякими даними, учасники програми у період літніх канікул можуть заробляти від 1,5 до 4 тис. дол. у місяць. Програма дозволяє студентам I-IV курсів українських вишів, що досягли 18-річного віку, працювати в США протягом трьох місяців. Це стосується і студентів-заочників. При бажанні та можливостях студент  ще протягом місяця може подорожувати країною як турист. У цей період він втрачає право працювати. Харчуються студенти за власний рахунок. Як правило, роботу в сфері сервісу (кафе, ресторани) знаходять в дитячих таборах, студентських і курортних містечках. Особливою популярністю користується Ocean City (штат Меріленд) та Аляска. Вартість оплати квартири в місяць за межами студентського містечка дорівнює 300-400 дол. США. Українські студенти, які брали участь у програмі Work and Travel, відзначають привітність і доброзичливість американців, їх готовність допомогти в разі скрути. Принагідно зазначимо, що не кожен сезон є сприятливим, іноді трапляється, що поїздка не приносить прибутку, тому краще меркантильні міркування не ставити на перший план. Як правило, таке стажування, крім удосконалення англійської мови і ближчого знайомства з країною, підвищує власну самооцінку молодої людини, дає їй почуття більшої впевненості.

Стівен МакЛеод також нагадав, що проходження співбесіди та оформлення документів на участь у програмі в період літніх канікул 2011 року розпочинається у березні місяці, а закінчується наприкінці квітня поточного року. Детальнішу інформацію ви можете отримати на сайті форум

Work and Travel Центру міжнародного обміну.

Створено: 07.02.2011
Переглядів: 2114
© 2020 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.