До Дня пам’яті жертв голодоморів в Україні

01.jpg

15 листопада 2018 року у головному читальному залі Одеської національної  наукової бібліотеки відбулось засідання круглого столу «Голодомор в Україні 1932-1933 років як злочин геноциду»: до Дня вшанування пам’яті жертв голодоморів в Україні та до 85-х роковин Голодомору 1932-1933 рр. в Україні.

У заході взяли участь провідні науковці, краєзнавці, митці, журналісти, а також викладачі та студенти одеських вишів. В рамках заходу відбулась презентація та бібліографічний огляд книжкової виставки «Голодомор в Україні 1932-1933 років: площина сучасних досліджень».

1.jpg

Захід відкрила Ірина Бірюкова, генеральний директор ОННБ, яка відзначила багаторічну й плідну наукову та культурно-просвітницьку роботу бібліотеки з дослідження та розкриття теми Голодомору в Україні 1932-1933 років.

2.jpg

Тему «Голодомор 1932 – 1933 рр. в Україні як осмислення минулого може допомогти визначенню майбутнього» детально розкрив та висунув на подальше обговорювання  В’ячеслав  Кушнір, доктор історичних наук, професор, декан факультету історії та філософії Одеського національного університету ім. І.І. Мечникова.

3-1.jpg

Про прояви людяності у нелюдяні часи Голодомору та приклади доброчинності, жертовності й милосердя (на матеріалах науково-дослідницьких історичних експедицій) розповіла Наталія  Петрова, кандидат історичних наук, доцент кафедри археології та етнології України, заступник декана з наукової та виховної роботи факультету історії та філософії Одеського національного університету ім. І.І. Мечникова, секретар Одеської обласної організації Національної спілки краєзнавців України.

5-1.jpg

Питання оцінки демографічних і соціальних втрат України внаслідок Голодомору розглянула Олена Золотарьова, ад’юнкт-професор Міжнародної кадрової Академії, доцент кафедри правових дисциплін Одеського інституту МАУП.

4-1.jpg

Про особливості музейної експозиції та унікальні документи у зібранні Одеського історико-краєзнавчого музею розповів Юрій Слюсар, заступник директора з наукової роботи ОІКМ.

6.jpg

Власне мистецьке бачення скорботних сторінок української історії представила Лариса Дем’янишина, художниця, член НСХУ, член творчого об’єднання митців м. Южного «Новація», голова відділення Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Т.Г. Шевченка в м. Южному.

8-1.jpg

9a.jpg

Бібліографічний доробок Одеської національної наукової бібліотеки, в т.ч. три випуски бібліографічного покажчика «Голодомор в Україні 1932 - 1933рр.» презентувала його упорядник Лариса Бур’ян, завідувач ка науково-бібліографічного відділу ОННБ, заслужений працівник культури України.

9.jpg

7-1.jpg

Про хвилі народного опору геноцидній політиці СРСР 1920-1930-х рр. та мужність доброчинців, що попри ризик смертельної розправи рятували людей у роки Голодомору, говорили Роман Кракалія, письменник, журналіст, член НСЖУ та Ольга Шубіна, редактор інформаційного агентства «Контекст-Причорномор’я", член НСЖУ.

11.jpg

Присутні вшанували хвилиною мовчання пам’ять жертв Голодоморів

Під час заходу відбувся перегляд мультимедійних презентацій:

- «Закарбовано у пам’яті: пам’ятники  жертвам голодоморів, споруджені в Україні та світі»;

- «Скорботний янгол: тема Голодомору очима художника. Творчий доробок Лариси Дем’янишиної».

Програма круглого столу

Відеорепортажі 

ТРК "Южная волна"

ТРК "Круг"

Контекст Причерноморье

Odessit.ua

Інші матеріали теми

 

 

Створено: 19.11.2018
Останнє оновлення: 20.11.2018
Переглядів: 937
© 2020 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.