Пам’яті Анатолія Мисечка

31 січня 2018 року у відділі рідкісних видань і рукописів ОННБ громадськість Одеси вшанувала пам'ять відомого історика-україніста, краєзнавця, просвітянина, громадського діяча, доцента ОНУ ім. І.І. Мечникова – Анатолія Івановича Мисечка (1965-2017).

pokazhchik.jpg

Оформлення обкладинки належить Заслуженому художнику України Сергію Савченку, який використав українську національну символіку - Державний прапор України і прапор боротьби. 

Центральною подією стала презентація біобібліографічного покажчика «Анатолій Іванович Мисечко», підготовленого відділом краєзнавства «Одесика».

01.jpg

До уваги присутніх у відділі рідкісних видань і рукописів була представлена книжково-документна виставка "А.І.Мисечко – історик за покликанням". 

У заході взяли участь колеги покійного, історики, викладачі ОНУ ім. І.І. Мечникова, краєзнавці, журналісти, представники громадських організацій міста, автори вступних статей до згаданого покажчика.

Анатолій Іванович Мисечко, кандидат історичних наук, автор навчально-методичного посібника «Українська діаспора» (2002); монографій «Український рух в Одесі наприкінці ХІХ – початку ХХ ст. (до 100-ліття Одеської Просвіти, 2006); збірника нарисів «Україна козацька» (2008, у співавторстві), «Чорноморська хвиля Української революції: провідники національного руху в Одесі у 1917-1920 рр.» (2011, у співавторстві) та ін. Він є автором численних публікацій в періодиці про українське козацтво на Півдні України, громадівський, згодом просвітянський рухи, міліарні формування часів Української революції, інші українські суспільно-політичні та культурні рухи другої половини ХІХ – початку ХХ ст. Помітна увага в його науковому доробку відведена яскравим історичним постатям, таким як Тарас Шевченко, Михайло Драгоманов, Іван Франко, Михайло Комаров, Михайло Попруженко, Сергій Шелухін, Іван і Юрій Липа, Михайло Слабченко, Анатолій Бачинський та ін.

Як громадський діяч і науковець Анатолій Мисечко був активним членом ВУТ «Просвіта», входив у такі об’єднання, як Національна спілка краєзнавців України, ВОТУМ ім. І. Франка. Як симпатик відомого історика Олександра Болдирєва у 2015 році став одним із фундаторів громадської організації «Одесі-600», і брав активну участь у популяризації ідеї більш раннього походження Одеси через ЗМІ, наукові конференції тощо.

У 1990-ті роки під час роботи над дисертацією на тему «Український культурно-освітній рух на Півдні України (1900-1914), встановилися тісні контакти А.І. Мисечка з Одеською національною науковою бібліотекою. Він був незмінним учасником багатьох заходів державотворчої проблематики, залучав до участі учнів і студентів освітніх закладів міста.  

Родина Анатолія Івановича передала в дарунок ОННБ його книжкову колекцію з понад 1000 примірників, в основі якої наукові видання: монографії, збірники статей, матеріали конференцій, наукові дослідження, присвячені питанням української історії та державотворення. Детальніша інформація про книжкову колекцію Анатолія Мисечка буде представлена на сайті бібліотеки.

Відеосюжет: ТК "Глас"

ФОТОРЕПОРТАЖ

1.jpg

Відкрила захід заступник генерального директора з наукової роботи ОННБ Ліна Арюпіна; зліва модератор зустрічі, завідувач відділу краєзнавства "Одесика" Людмила Саєнко 

2.jpg

Професор ОНУ імені І.І. Мечникова, доктор історичних наук Тарас Гончарук

3.jpg

Тарас Вінцковський доктор історичних наук, професор ОНУ імені І.І. Мечникова 

4.jpg

Упорядник покажчика "Анатолій Іванович Мисечко" Тетяна Іванова

5.jpg

Краєзнавець і колекціонер, заслужений працівник культури України Тарас Максимюк

7-1.jpg

Юрій Слюсар, заступник директора з наукової роботи Одеського історико-краєзнавчого музею

6.jpg

Заслужений журналіст України, член НСПУ Роман Кракалія

8.jpg

Олександр Музичко, кандидат історичних наук (ОНУ імені І.І. Мечникова)

9.jpg

Світлана Кучеренко, заступник голови Одеського відділення БФ імені Івана і Юрія Лип

10.jpg

Інна Василькова, голова Іллічівського міського об`єднання ВУТ "Просвіта" (1993-2005)

11.jpg

Анна Єфимова, завідувач залу "Українці в світі" відділу міжнародних проектів ОННБ, заслужений працівник культури України

14.jpg

Краєзнавець, громадський діяч, Віктор Вербицький

13.jpg

Письменник і журналіст, член НСПУ Анатолій Глущак

15.jpg

Мирослав Мисюк, колишній дисидент

16.jpg

Доцент ОНУ імені І.І. Мечнікова Людмила Новікова

18.jpg

 

Створено: 01.02.2018
Останнє оновлення: 06.02.2018
Переглядів: 1279
© 2021 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.