Подяка Юлії Литвинець

1.jpg

Адміністрація бібліотеки висловлює щиру подяку генеральному директору Національного художнього музею України Юлії  Олександрівні Литвинець за теплий прийом та екскурсію музеєм для групи провідних фахівців Одеської національної наукової бібліотеки, яка 28 грудня 2018 року відвідала Національний художній музей України.


Від імені читачів бібліотеки дякуємо за щедрий передноворічний дарунок – добірку мистецьких видань, що стануть корисними для усіх, хто цікавиться українським мистецтвом та історією української культури.


На особливу увагу заслуговує унікальне видання «Проект Енеїда. Візуальна історія легендарної поеми». Це видання є фіксацією основних матеріалів, ідей і досліджень, які були здійснені та зібрані до виставки «Проект Енеїда» в Національному художньому музеї України. Акцент у проекті зроблено на візуальній стороні існування твору, яка довгий час залишалася малодослідженою. За минуле століття поема Івана Котляревського пережила велику кількість мистецьких інтерпретацій, свої погляди на твір пропонували митці з різних країн світу: художники, скульптори, режисери. Що це були за образи і яким чином вони відіграють свою роль в українській культурі сьогодні? Відповіді на такі питання дають автори проекту на сторінках репрезентованого видання.

Каталог виставки «Василь Кричевський. Між авангардом і традицією» знайомить нас із творчою спадщиною видатного українського архітектора, митця, культурного діяча – Василя Григоровича Кричевського (1872-1953). Видання містить нарис про його життя і творчість, репродукції вибраних малярських та графічних творів.

Ще одним подарованим виданням, що розкриває фонди Національного художнього музею України є перший випуск колекції НХМУ «Живопис XIX – початку ХХ століття»*. Це періодичне видання покликане знайомити мистецтвознавців з результатами наукової роботи музею та надати повне уявлення про музейне зібрання творів мистецтва та друку. Каталог містить біографічні дані про художників, опис творів, бібліографію та перелік виставок до біографічних статей та до опису окремих творів (за хронологічним принципом).


Запрошуємо усіх бажаючих ознайомитися з представленими виданнями у відділі мистецтв Одеської національної наукової бібліотеки!

*Примітка: у фонді ОННБ зберігаються 1-й та 2-й випуски колекції НХМУ, отримані у 2013 р.

Бібліографічний опис видань:

1. Проект Енеїда: візуальна історія легендарної поеми / [упорядник Павло Гудімов; тексти Поліна Ліміна та ін.; перекладач Дмитро Янковий]; Нац. худож. музей України . – Київ: Артбук, 2017. – 149 с. : іл
2. Василь Кричевський. Між авангардом і традицією = Vasyl Krychevsky. Between avan-garde and tradition : каталог виставки 4 жовт. -10 листоп. 2013 / [упоряд. С. Селезньов; відп. ред. Ю. Зиновіїва; пер. англ. С. Цуркан] ; Нац. худож. музей України. – Київ: ArtHuss, 2013. – 57 с.; кольор. іл. – Текст парал. укр., англ.
3. Колекція НХМУ / Національний художній музей України (Київ). – Київ : Оранта, 2009 . –
Вип. 1: Живопис XIX - початку XX століття : [каталог] : Айвазовський І. К., Акімов (Якімов) В., Александров О. І., Андрєєв В. А., Бальц В. С., Батурін В. П., Безперчий Д. І., Беркос М. А., Бистренін В. І., Білінська-Богданович А., Богаєвський К. Ф., Богомазов О. К., Бодаревський М. К. – Київ : Оранта, 2009. – 127 с. : кольор. іл. (Колекція НХМУ; Вип. 1).

Про Національний художній музей України
Музей було засновано завдяки зусиллям української інтелігенції наприкінці ХІХ століття як перший загальнодоступний музей Києва. За 118 років діяльності, в результаті складних процесів у житті країни та становлення вітчизняної музейної справи, музей декілька разів змінював статус і назву. У 1994 р. отримав нинішню – Національний художній музей України. Сьогодні заклад є найбільш репрезентативним зібранням вітчизняного образотворчого мистецтва в Україні і світі, тут зберігається близько 40 тисяч експонатів, серед яких шедеври українського живопису, іконопису, скульптури і графіки від часів Київської Русі до сучасності.

Створено: 03.01.2018
Останнє оновлення: 04.01.2018
Переглядів: 730
© 2020 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.