Рік Японії в Україні

2017 рік офіційно оголошено Роком Японії в Україні. З цієї нагоди відділ зберігання та наукового вивчення фондів презентує виставку “Японська література у фондах ОННБ”.  

p71123-153031.jpg

Виставка знайомить із книжковими та періодичними виданнями, які надійшли до фонду Одеської національної наукової бібліотеки ще у радянський період, а також із тими, що друкувалися вже у незалежній Україні.

p71123-153143.jpg

Видання, які пропонуються до вашої уваги, охоплюють японську літературну спадщину від збірки найдавніших міфів “Кодзікі” та середньовічного самурайського епосу до всесвітньо відомих класиків ХІХ-ХХ ст. та сучасних авторів. Окремо можна виділити підбірку поетичних творів у стилі хокку, хайку і танка, що належать авторству класичних та сучасних поетів у перекладі як російською, так і українською мовами. Серед періодичних видань представлені: щомісячник “Япония сегодня”, що висвітлює цікаві факти та події сучасного японського суспільства; спеціальні номери літературних часописів “Всесвіт” та “Иностранная литература”, присвячених творам японських авторів різних часів. Для тих, хто вперше відкриває для себе загадковий світ японської культури, є видання, що знайомлять із історією, географією, символікою, звичками та традиціями країни.

p71123-153203.jpg

Виставка не охоплює усіх видань з японістики, що знаходяться у фондах ОННБ. Кого цікавить література з японського мистецтвознавства, знайдуть її у фонді відділу мистецтва бібліотеки. Бажаючим вивчити японську мову, чи покращити її знання варто звернутися до відділу “Міжнародних проектів”. Старовинні та найбільш цінні видання знаходяться у відділі рідкісних видань та рукописів. Для іноземних користувачів у відділі зберігання та наукового вивчення фондів є японська література англійською, французькою, німецькою, іспанською, польською, чеською, румунською, угорською, болгарською та іншими мовами світу.

Найбільш затребувані видання:

Створено: 04.12.2017
Переглядів: 310© 2018 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.