Партнерство

1.jpg

З 19 по 22 квітня 2017 р. в ОНУ ім. І.І.Мечникова відбулась 5-та науково-практична конференція на тему «Феномен тоталітаризму, його прояви та шляхи подолання». У просвітницькому заході також взяли участь співробітники ОННБ.

Під час конференції із фонду бібліотеки з бібліографічним оглядом була презентована книжкова виставка «Українська Гельсінська група: Одеса – Україна – світ». Особливу увагу присутніх привернуло щомісячне видання «Вісник репресій в Україні», який випускали учасники Закордонного представництва УГГ у Нью-Йорку у 1980-1983-ті, та у 1985-му роках. Зацікавлення викликав також україно-англійський журнал «Жіночий світ» (Вінніпег; Торонто; Онтаріо, 1982-83). Він присвячений діяльністі дружин дисидентів та небайдужих жінок, які приєднались до правозахисного руху (серед них: Надія Світлична, Ніна Строката-Караванська та ін.).

Серед сучасних видань – монографії, збірки відомих дослідників правозахисного руху, наприклад, Олекси Різниківа «Донька Одеси: Ніна Строката в документах і спогадах» (Одеса, 2005), «Человек, который не мог молчать..: Петро Григоренко глазами современников» (Харьков, 2015, в 2 частинах під редакцією А.П. Григоренка), «Генерал Петро Григоренко: спогади, статті, матеріали» (Київ, 2008, упорядник О. Обертас); твір Петра Григоренка – «Вітер зустрічний» (Київ, 2008).

20 квітня під час 3-го робочого засідання конференції з доповіддю на тему:«Гідне право на власну думку генерала Петра Григоренка» виступила Анастасія Фомичова, провідний бібліограф ВЗГіР ОННБ.

На завершення організатор вищезгаданого проекту Лідія Ковальчук подарувала ОННБ чотиритомне видання «Українська Громадська Група сприяння виконанню Гельсінських угод». В першому томі надруковано нарис історії правозахисного руху в Україні, біографічні відомості про 43 членів групи. В другому, третьому та четвертому томах у хронологічному порядку публікуються документи УГГ.

2.jpg

3.jpg

Інші матеріали цієї теми

 

Створено: 25.04.2017
Переглядів: 291© 2018 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.