До 40-річчя створення УГГ

На виконання Указу Президента України №126/2016 від 4 квітня 2016 р. «Про відзначення 40-ї річниці створення Української Громадської Групи сприяння виконанню Гельсінських угод» 7 листопада 2016 року у головному читальному залі Одеської національної наукової бібліотеки відбулась презентація книжкової виставки «Правозахисний рух. Українська Гельсінська група: до 40-річчя створення» за участі відомого правозахисника, засновника Одеського осередку товариства «Меморіал» імені Василя Стуса, знаного українського літературознавця, письменника і поета Олекси Різниченка та відомого краєзнавця й архівіста, голови правління громадської організації «Одеський Меморіал» Ігоря Комаровського.

У вітальному слові Тамара Кухарук, завідувач відділу зв’язку з громадськістю і реклами ОННБ, зосередила увагу на унікальних виданнях книжкової експозиції, що розкривають історію та діяльність УГГ.

img_7323.jpg

На значущості ретельного наукового дослідження історії правозахисного руху в Україні та, особливо, у нашому місті, наголосила організатор проекту та ведуча Анастасія Фомичова (на фото вгорі), провідний бібліограф відділу зв’язків з громадськістю і реклами ОННБ.

У рамках заходу відбулось подальше обговорення документу «Про українську історіософію» (проект резолюції УГС) за участі Студентського наукового товариства філософського факультету ОНУ імені І.І.Мечникова, викладачів та учнів Юридичного коледжу НУ «Одеська юридична академія» та Одеського професіонального ліцею морського транспорту. Особливу зацікавленість молодих науковців викликало рідкісне видання – місячник Української Гельсінської групи «Вісник українських репресій», який виходив з 1980 по 1985 роки, та книги з фондів ОННБ, які розкривають історію Одеської філії Української Гельсінської групи: О.С. Різниченко «Промінь з Одеси: поема про шістдесяті роки в Одесі і про Ніну Строкату-Караванську»; В.В. Барладяну-Бирладник «Між людством і самотністю: поезії політв'язня. 1965-1987» та інші.

На завершення Олекса Різниченко прочитав свої вірші, з поеми «Промінь з Одеси». 

Виставка триватиме до 19-го листопада 2016 року.

ФОТОРЕПОРТАЖ

2a.jpg

Засновник Одеського міського осередку українського добровільного культурно-просвітницького правозахисного благодійного товариства «Меморіал» імені Василя Стуса Олекса Різниченко згадав пам’ятні події та засновників УГГ, з якими був особисто знайомий (адже він сам є колишній дисидент). Він натхненно розповів про долю відомих світові одеситів-правозахисників Ніни Строкатої та Святослава Караванського

3.jpg

Ігор Комаровський наголосив на актуальності історичної спадкоємності у сучасній історіографії, що саме доводить досвід діяльності «Одеського Меморіалу» та торкнувся історії утворення Одеської громадської організації «Постраждалі від політичних репресій»

4.jpg

Наталя Чекан, кандидат філософських наук, старший викладач кафедри філософії природничих факультетів філософського факультету ОНУ імені І.І. Мечникова звернулася до документу Української Гельсінської спілки «Про українську історіософію»

5a.jpg

img_7334.jpg

Під час бібліографічного огляду виставки

 

Створено: 08.11.2016
Переглядів: 754© 2018 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.