Прес-конференція 12.05.2016

12 травня 2016 р. у конференц-залі Культурного центру «Український Дім Одеси» відбулася чергова прес-конференція, присвячена проведенню XVІI Всеукраїнської виставки-форуму «Українська книга на Одещині».

Відповідно до плану роботи Міністерства культури України та на виконання обласної комплексної програми «Культура Одещини – 2014-2016 роки», затвердженої рішенням Одеської обласної ради № 1015-VI від 21.02.2014 року, Міністерство культури України, Українська асоціація видавців та книгорозповсюджувачів і Одеська національна наукова бібліотека за підтримки Одеської обласної державної адміністрації, Одеської обласної та Одеської міської рад, Державного комітету телебачення і радіомовлення України 20-22 травня 2016 року проводять XVIІ Всеукраїнську виставку-форум «Українська книга на Одещині». Цьогоріч у виставці-форумі візьмуть участь близько 100 провідних видавництв України, які представлятимуть в Одесі свій доробок.

Програма виставки-форуму передбачає широкий спектр інформаційно-рекламних заходів. Серед них: презентації нових вітчизняних видань, промоакції, мистецький ярмарок, зустрічі з видавцями, поетами, письменниками, автограф-сесії, майстер-класи за участі майстрів народної творчості, «дискусійна студія» тощо.

Вперше на виконання Державної цільової програми підтримки і розвитку читання та Загальнодержавної програми «Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини на період до 2016 року» планується проведення свята дитячої книги, підбиття підсумків Всеукраїнського конкурсу «Найкращий читач року» та визначення переможців з-поміж 100 юних претендентів Одеського регіону.

У програмі другого дня виставки - виїзне свято в м. Роздільну.

Відкрила прес конференцію Світлана Сердюк, член оргкомітету XVIІ Всеукраїнську виставки-форуму «Українська книга на Одещині», завідувач науково-методичного відділу ОННБ, яка у своєму виступі висвітлила основні особливості проведення цьогорічного книжкового заходу, що спрямований на створення сприятливих умов для видання та популяризації української книги, а також на поповнення бібліотек Південного регіону новими виданнями та розповсюдження книг серед читачів.

Ведуча прес-конференції Тамара Кухарук, завідувач відділу зв’язків з громадськістю і реклами ОННБ, розповіла про широкий спектр заходів у рамках книжкового форуму.

Валентина Бондарчук, учений секретар ОННБ, - розглянула інший, організаційний аспект щодо проведення форуму, а саме вагому підтримку збоку меценатів. Промовець наголосила на необхідності здійснення подібних акцій, які сприяють збереженню та примноженню духовного й культурного надбання українського народу. Вона також звернула увагу на започаткованого в рамках форуму «Мистецького ярмарку», на якому будуть представлені твори декоративно ужиткового мистецтва.

Про свято дитячої книги у рамках виставки-форуму та заходах, спрямованих на виховання культури читання та любові у дітей, розповіли Тетяна Палій, директор Одеської обласної бібліотеки для дітей, член оргкомітету XVIІ Всеукраїнську виставку-форум «Українська книга на Одещині», та Дар Лівшиц - директор ПП «Одесакнига», член Української асоціації видавців і книго розповсюджувачів.

Створено: 12.05.2016
Переглядів: 796© 2019 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.