СЕМІНАР ДЛЯ БІБЛІОТЕЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ

Одеська національна наукова бібліотека імені М. Горького 7 жовтня 2010 року відбувся семінар для бібліотечних працівників “Формування документних ресурсів бібліотек мовами національних меншин”, присвячений Міжнародному року зближення культур.

Мета цього заходу – забезпечення дотримання конституційних прав національних меншин України на культурний та інтелектуальний розвиток, вільний доступ до інформації, утвердження в суспільстві культурного розмаїття, національної і суспільної злагоди, сприяння формуванню цивілізованого громадського суспільства в Україні.

В Одесі, в багатонаціональному мегаполісі, де мешкають люди 127 національностей, як ніде, вкрай важлива атмосфера взаєморозуміння і взаємоповаги. Більшість одеситів дбайливо і з розумінням ставляться до культурних традицій і народних цінностей усіх етносів, що залишили в історії Одеси свій яскравий слід. Це розуміння підтримують і розвивають численні бібліотеки регіону, що накопичують і популяризують літературу мовами національних меншин.

Одеська національна наукова бібліотека імені М. Горького неодноразово проводила спільні заходи за участю чеських, гагаузьких, болгарських та інших національно-культурних товариств.

Бібліотека постійно комплектує свої фонди літературою мовами національних меншин, а з 2002 року одержує всі книги, що друкуються в Україні. З п’яти мільйонів книг, що зберігає бібліотека, понад 670 тис. з них на інших мовах, крім української та російської. Представник будь-якого етносу може бути впевненим, що знайде в бібліотеці й наукову літературу, й переклади світових класиків художньої літератури своєю рідною мовою.

Враховуючи актуальність теми, проведення семінару підтримали Міністерство культури і туризму України, Одеська обласна державна адміністрація, Одеська міська рада та Рада представників національно-культурних товариств Одещини.

Програмою семінару передбачається обговорення наступних тем:

- сприяння органів влади розвитку національних культур і мов;

- співпраця бібліотек з національно-культурними товариствами;

- бібліотека – територія толерантності і всебічного забезпечення запитів користувачів – представників різних національностей та віросповідань;

- проблеми комплектування бібліотек літературою мовами національних меншин;

- організація допомоги читачам в оволодінні мовами національних меншин та ін.

В семінарі взяли участь заступник начальника управління культури і туризму Одеської облдержадміністрації Д.Д. Флоров, начальник управління у справах національностей та релігій облдержадміністрації Ярослава Різникова начальник відділу зв’язків з громадськими організаціями Управління внутрішньої політики міськради Олена Катишева, директор Одеського облкниготоргу В.Й. Косухін, голова Ради представників національно-культурних товариств при облдержадміністрації Н.В. Горяйнова-Цурканенко, науковці, представники бібліотек міста та області, національно-культурних товариств, засобів масової інформації.

Див. публікації: Національні меншини в просторі толерантності//Чорноморські новини.-2010.-21 жовтня, №10;

«ОНОДННБ імені М. Горького – територія толерантності. Співпраця з національно-культурними товариствами Одещини // відеоряд;

сайт бібліотеки: розділ «Архів» (публікації ЗМІ);

сайт газети: www.chornomorka.com

Під час роботи семінару. Зліва-направо: Олександр Пригарін, Дмитро Флоров, Олена Катишева, Ярослава Різникова, Ліна Арюпіна Під час роботи семінару. Зліва-направо: Олександр Пригарін, Дмитро Флоров, Олена Катишева, Ярослава Різникова, Ліна Арюпіна

 

Один із стендів виставки Один із стендів виставки

 

Література болгарською мовою

Література болгарською мовою

 

Стенд ЦБС імені А. Гайдара

Стенд ЦБС імені А. Гайдара

 

Під час роботи семінару

Під час роботи семінару

 

стенд єврейського культурного центру

Стенд єврейського культурного центру

 

Створено: 07.10.2010
Переглядів: 3788
© 2021 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.