КНИЖКОВІ ДАРУНКИ З БРАЗИЛІЇ

20 жовтня 2010 року до сектору “Закордонне українство” (зал “Українці в світі”) надійшла посилка з книжками від Віри Вовк – української письменниці, яка проживає у Бразилії – незмінного друга залу “Українці в світі”. Подаровані такі книжки: “О саnto da sereia”, “Fabulas de Cabo frio”, “Renovos de mitos”, “Girassol a moderna poesia da Ucrania”, “Formas”, “Preludio antologia poetica”, “Любовні листи княжни Вероніки до кардинала Джованнібаттісти”, “Milosne listy ksieznej Weroniki”, “Galos Bordados”, “A canoa no mar”, “Relogio Solar”, “Lendas”. Книги написані португальською та  українською мовами.

Ві́ра Вовк (справжнє ім: — Селя́нська Ві́ра Остапівна; *2 січня 1926, Борислав) — українська письменниця, літературознавець, прозаїк, драматург і перекладач на португальську мову української поезії. Пише українською, німецькою і португальською мовами, проживає у Бразилії. Учасниця Нью-Йоркської літературної групи.

Народилася в Бориславі (1926). Виростала на Гуцульщині в містечку Кути. Навчалася в гімназії у Львові, потім у середній дівочій школі ім. Клари Шуманн у Дрездені.

В еміграції з 1945 року (Німеччина, Бразилія).

Студіювала германістику, музикологію і порівняльне літературознавство в Тюбінгенському університеті.

З 1949 р. разом з матір'ю переїздить до Ріо-де-Жанейро, де закінчує університет, стажується також у Колумбійському (Нью-Йорк) і Мюнхенському університетах. Отримує науковий ступінь доктора філософії. Професор німецької літератури в Державному Університеті Ріо-де-Жанейро. З 1957 — завідувач кафедрою германістики цього університету.

Твори пише українською, німецькою, португальською та англійською мовами. Збірки: "Мандри", "Манделя", драматична поема "Триптих", п'єса "Іконостас України". Відкриває американському читачеві українську літературу, зокрема, переклала португальською мовою поезії Василя Голобородька. На українську - твори Ф. Дюренматта, Ф. Г. Лорки, П. Клоделя. Відзначена Літературними преміями ім. Івана Франка в Чикаго (1957, 1979, 1982) і в Києві (1990); премією Благовість (2000).

Активно пропагує українську культуру, мову, красне слово. Виступала з літературними доповідями, лекціями й авторськими вечорами у Нью-Йорку, Вашингтоні, Філадельфії, Клівленді, Чикаго, Детройті, Торонто, Монреалі, Оттаві, Ванкувері, Лондоні, Парижі, Римі, Мадриді, Мюнхені, Буенос-Айресі, Києві, Львові.

Детальніше

Створено: 28.10.2010
Переглядів: 2791
© 2023 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.