До 150-річчя Андрея Шептицького

У липні 2015 р. виповнюється 150 років від дня народження Митрополита УГКЦ Андрея Шептицького (граф Роман-Марія-Олександр Шептицький, 1865-1944). Цій події 14 липня в ОННБ була присвячена презентація книжково-документної виставки «Благовісник єдності» за участі духовних осіб, науковців, бібліотекарів. У презентації взяли участь заступник генерального директора ОННБ, заслужений працівник культури України Ольга Бельницька; отець Микола Слободян, доктор канонічного права, канцлер Одеського екзархату УГКЦ; сестра Марія Зарваницька; вчитель історії ЗОШ № 49, канд. іст. наук Інна Ходак; отець Руслан Остафій, настоятель Свято-Андріївського храму УГКЦ м. Одеса; Ірена Ткач, філолог, викладач української мови і літератури (Одеський технікум нафти і газу) та ін.
Серед присутніх парафіяни і учні недільної школи УГКЦ церкви Андрія Первозванного м.Одеси.

Презентація носила просвітницький характер, виступи підкріплювалися мультимедійною презентацією. Отець Микола Слободян подарував бібліотеці ряд нових видань, присвячених постаті Андрея Шептицького, діяльності Української папської колегії св. Йосафата в Римі, вихованцем якої є наш гість. Особливий інтерес представляє чотиритомне видання «Митрополит Андрей Шептицький: Пастирські послання» (Львів, 2009). Увазі присутніх було запропоновано також унікальний документальний фільм «Митрополит Андрей Шептицький – опікун і меценат» (режисер – Л.Удовенко; читання тексту Б.Ступки, 1996).
Огляд книжково-ілюстративної виставки провела співробітник ВЗГіР бібліотеки Тетяна Гюмюшлю. Особливою знахідкою для відвідувачів та широкого загалу глядачів виставки став альбом-каталог творів Михайла Бойчука, в якому міститься унікальна графічна серія портретів Андрея Шептицького початку 1910-1912 років.

Бойчук М. / Михайло Бойчук: альбом-каталог. – К.: Майстерня книги, 2010. – 124 с.

Твори визначного українського художника-монументаліста та реставратора іконопису Михайла Бойчука знаходяться у Національному музею у Львові ім. Андрея Шептицького, у Національному художньому музеї в Києві та інших містах світу.
Особливу увагу учасники та гості заходу звернули на працю Юрія Федоріва «Пояснення церковних Богослужінь і святих тайн: Підручник для школи і дому» (Львів,1999). Зацікавлення викликала нова книга Левка Різника «Поет і владика: роман-есей» (Львів, 2008). В її центрі дві непересічні особистості, що мали великий вплив на життя українського суспільства кінця ХІХ – поч.. ХХ ст. і надовго визначили його гуманістичне спрямування: поет і вчений-енциклопедист Іван Франко та духовний провідник галичан Митрополит Андрей Шептицький. На завершення зустрічі для гостей було проведено екскурсію по бібліотеці.

Програма

Книжкові дарунки церкви Андрія Первозванного м. Одеси

ФОТОРЕПОРТАЖ

Пам`ятні книжкові дарунки гостям від ОННБ вручає Ольга Бельницька

Отець Микола Слободян

Сестра Марія Зарваницька

Отець Руслан Остафій

Інна Ходак

Організатори зустрічі Тетяна Гюмюшлю і заввідділом ВЗГіР Тамара Кухарук

Створено: 26.07.2015
Переглядів: 1049© 2018 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.