Подяка церкві Андрія Первозванного м. Одеси

14 липня 2015 року під час презентації книжкової виставки «Благовісник єдності»: До 150-річчя від дня народження Митрополита Андрея Шептицького (1865-1944), отець Микола Слободян, доктор канонічного права, канцлер Одеського екзархату УГКЦ подарував ОННБ імені М.Горького книги, присвячені життю та діяльності Митрополита Андрея Шептицького.
ОННБ ім. М.Горького висловлює щиру вдячність греко-католицькій церкві Андрія Первозванного м. Одеси за цей дарунок.

Шептицький А., Митрополит в 4 т. / Митрополит Андрей Шептицький «Пастирські послання» Пастирські послання 1899-1944. – Львів: Фундація «Андрей». Видавничий відділ «Артос», 2007-2014.

Митрополит Андрей Шептицький – «Український Мойсей», є найбільшою церковною постаттю нашої історії. Його Послання – це найцінніша духовна спадщина, скарбниця та джерело Божої науки, в них є живі й актуальні дороговкази для християнського українського народу. Це пророчі повчання, які залишаться живими на довгі часи. У 4-томнику містяться історично-богословські праці Шептицького, які збереглись в історичному архіві у Львові. На даний момент виявлено вісімдесят одну раніше неопубліковану працю. Серед них - катехизм, написаний Шептицьким з 1902 по 1904 роки, духовні вправи (документи 1913, 1935 1939 років), «Догматичні основи моральності», про Апостола Якова, «З викладів про аскетику Апостола Павла», «Розмови Христа з Никодимом», а також передмова митрополита до аскетичних творів Василія Великого. У трьох перших збірниках праць знаходяться всі декретові послання Шептицького з часу, коли він став предстоятелем УГКЦ 17 січня 1901 року. Четвертий том завершує проект видання пастирських праць митрополита і містить спільні пастирські послання митрополита та єпископату у період з 1905 до 1944 років. Зокрема, до збірника увійшло послання з приводу початку Першої Світової війни,послання 1933 року з приводу Голодомору в Україні, послання 1938 року з приводу хрещення Русі.
Найбільш вагомою працею, вважається біографічний нарис Шептицького про митрополита Києво-Галицької митрополії, предстоятеля УГКЦ Йосифа Веніамина Рутського (1574-1637 рр.), який розбудовував Святотроїцький монастир, реформував чин василіян УГКЦ і працював над реорганізацією церкви і освіти за західними зразками.

Babiak, Augustyn.
Il Metropolita Andrea Szeptyckyj . Nel suo incarico di visitatore apostolico (1920 -1923) e nei suoi rapporti con il Governo Polacco/Augustyn Babiak; Societ? scientifica ?ev?enko, Fondazione «Andrej» (Leopoli). - Trento ; Bolzano : Casa editrice «Аrtos», 2012. - 253 p.

Баб'як А. / Августін Баб'як. Подвиг Митрополита Андрея Шептицького як апостольського Візитатора для українців (1920-1923) і його взаємини з урядом Польщі – Львів: Фундація «Андрей». Видавничий відділ «Артос», 2012. – 253с.

Історично-наукова праця належить до серії наукових досліджень під патронатом Центрального державного історичного архіву України м. Львова та Наукового товариства в Україні ім. Тараса Шевченка (м. Львів). У книзі показано особу Митрополита Шептицького, його душпастирська праця як Апостольського візитатора для української діаспори в країнах західної Європи та північної і південної Америки. Розглядається його дипломатична діяльність направлена на захист українського народу, який нищився і був розсіяний по світу внаслідок І-ої Світової війни і польсько-українського конфлікту.

ОННБ отримала також інші науково-популярні відання присвячені життю і діяльності відомого в світі мецената науковця та релігійного діяча.

Створено: 15.07.2015
Переглядів: 678© 2018 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.