← Анексія Криму. ООС (за травень 2021 р.)
Наступна книга >

Бібліографія

Наш Крим = Our Crimea = Bizim Qirimimiz / НАН України. Ін-т укр. археографії та джерелознавства ім. М. С. Грушевського, Нац. заповідник "Софія Київська" ; за ред. Дмитро С. Гордієнко, Вячеслав В. Корнієнко. – Київ : [б.в.], 2015 .

Вип. 4 : До 100-річчя Української Революції (1917-1923) / Гол. редкол. Г. Папакін ; редкол. В. Брехуненко, І. Гирич, О. Однороженко. – 2019. – 266, [1] с. : іл.

Анотація

Міф про Крим як про «ісконно русскую землю», що «завжди належала Росії» став наріжним каменем пропагандистської кампанії Москви як у переддень анексії півострова, так і сьогодні — задля виправдання своїх дій. Пропонований вашій увазі збірник української історичної публіцистики підважує тези російської пропаганди. Автори цієї книги, відомі науковці та публіцисти, не ставлять за мету замінити російський історичний міф іншим — українським чи кримськотатарським, — а прагнуть показати минуле півострова у всій його складності та різноманітності. Матеріали охоплюють період від становлення Кримського ханства і до відновлення української незалежності у 1991 році.