← Мистецький простір (за жовтень 2019 р.)
< Попередня книга Наступна книга >

Бібліографія

Ременяка О. С. Nigra sed Formosa: Занурена в печаль, проте прекрасна... : слідами мандрів ікони Богородиці Холмської : монографія / Оксана Сергіївна Ременяка, Нац. акад. мистецтв України, Ін-т проблем сучас. Мистецтва ; відп. за вип. І. Піменова. – Київ : Фенікс, 2018. – 175 с. : фотоіл.

Анотація

Монографію присвячено історії чудотворної ікони Богородиці Холмської. Це документально-хронологічне дослідження базується на джерельних матеріалах XVII-XVIII ст., архівних документах та публікаціях міжвоєнної преси. Такий підхід дозволяє по-новому осмислити історичне та мистецьке значення видатного твору як невід’ємної складової загальнонаціонального культурного надбання. Допомагає зрозуміти роль знакових культурних цінностей, важливість їхнього збереження, особливо під час трагічних подій між двома світовими війнами як для України, так і для багатостраждального українського народу Холмщини.

Видання розраховане на фахівців з історії мистецтва, викладачів та студентів мистецьких навчальних закладів, художників, реставраторів, істориків, культурологів, а також на широке коло читачів, які цікавляться проблемами збереження пам’яток культури та мистецтва.