← Анексія Криму. ООС (за серпень 2019 р.)
< Попередня книга Наступна книга >

Бібліографія

Марков Є. Нариси Криму : картини кримського життя, історії та природи / Євген Марков ; пер. Сергій Іванюк ; гол. ред. Юлія Олійник. – Київ : Темпора, 2007. – 583 с. : фотоіл.

Анотація

Книга Євгена Маркова вперше вийшла у світ 1872 року, витримала кілька перевидань і стала надзвичайно популярною ще за життя автора. Це подорожні нотатки незантажованого свідка, що прагне передати нам не лише свої враження від побаченого в Криму середини XIX ст., а й відчуття історичної присутності на цій території багатовікової культури Середземномор’я. Спочатку читач разом з автором проїде тогочасною Україною й очима неупередженого росіянина гляне на українське сільське життя, а далі – романтичний і загадковий Крим, одвічна суміш культур – античної, візантійської, татарської, турецької, слов’янської…І все це – осяяне високим білим сонцем, омите солоною чорноморською водою, переповнене пахощами кипарисів і лаванди…

Пропонована книга – перше видання «Кримських нарисів» українською мовою – становитиме інтерес для всіх небайдужих до історії України та Криму.