← Тематичні рекомендаційні списки до визначних дат (за лютий 2017 р.)
< Попередня книга Наступна книга >

Бібліографія

Музей «Кобзаря» Т. Г. Шевченка : путівник / О. Шарапа, О. Веретільник; фото М.  Васильєв, О. Третяков, С. Ганницький. – Черкаси : Третяков О. М., 2013. – 20  с. фот.

Дивіться в електронному каталозі ОННБ

Анотація

В історичному центрі Черкас на розі вулиць Хрещатик і Байди-Вишневецького зберігся один із небагатьох у місті старий будинок. Тут розташовано унікальний заклад – музей однієї книги «Кобзаря» Т. Г. Шевченка, - відкритий у травні 1989  р.

Авторами експозиції стали лауреати Державної премії України ім. Тараса Шевченка – черкаські архітектори С. М. Фурсенко та М. Я. Собчук разом з науковими співробітниками. В її основу лягли збірки шевченкіани колекціонера Є Артеменка із Харкова, С. Арбузова із Сум, а також видання, зібрані в усіх колишніх союзних республіках і букіністичних магазинах України та за кордоном.

Фонди музею постійно поповнюються новими експонатами, серед яких часом переважають подарунки: книжкова та мистецька шевченкіана, колекція шевченківських поштових листівок, медалі, марки, значки та екслібриси.

Щороку з експозицією знайомиться близько 50-ти тисяч відвідувачів з усіх куточків світу.

Завітавши до музею «Кобзаря», можна зробити несподівані відкриття, що спонукають знову і знову повертатися до творчості нашого земляка.