← Анексія Криму. ООС (за березень 2017 р.)
< Попередня книга Наступна книга >

Бібліографія

Криштопа О. про мертвих, живих і ненароджених. Герої (не)війни / О.  Криштопа, О. Каліновська. – Харків : Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2016. – 304 с.

Дивіться в електронному каталозі ОННБ

Анотація

Це – спроба розповісти про те, що зазвичай залишається за кадром телевізійних репортажів, нагадати не лише про війну, а й про тих, чиї імена ніколи не прозвучать в ефірі та не з’вляться на сторінках газетної хроніки, - живих і загиблих воїнів неоголошеної війни, що не народилися героями, але стали ними… За кожною подією цієї війни, яку колись осмислять військові аналітики й стратеги – Кримом весни 2014-го й Донецьком, горою Карачун і ДАП, Іловайськом і Дебальцевим, - сотні життів її безпосередніх учасників: живих, які особисто розкажуть про себе на цих сторінках, та мертвих, голосом яких стануть їхні рідні й бойові побратими.

Подвиг льотчиків із бригади морської авіації в Новофедорівці, що вивели з Криму унікальну військову техніку, персональна інформаційна війна, яку розпочав проти Росії ще на початку 2000-х наглядач українського маяка у Форосі, історії донецьких ультра, із яких утворився добровольчий батальйон «Донбас»… Та інший бік цієї війні – політичні й фінансові оборудки й те, що називають «небойовими втратами». Без міфологізації, у цій книжці – розповіді тих, хто зробив достатньо для України, аби бути нарешті почутим.